Çankaya Belediyesi Çocuklar İçin Sanat Atölyeleri Kuruyor
Haberler » Güncel » Haber

Çankaya Belediyesi Çocuklar İçin Sanat Atölyeleri Kuruyor

Çankaya Belediyesi Yeni Bir Projeye Daha İmza Atıyor. Belediye "Çocuk Sanat Atölyeleri" Kurarak Çocukların Yaz Döneminde Sanatsal Faaliyetlerden Yararlanmasını Sağlayacak. En Az 500 Çocuğun Katılımının Hedeflendiği Atölye Çalışmaları 3 Ağustos -11 Eylül Tarihleri Arasında Üç Ayrı Dönemde Yürütülecek.

Çankaya Belediyesi Çocuklar İçin Sanat Atölyeleri Kuruyor

Çankaya Belediyesi yeni bir projeye daha imza atıyor. Belediye "Çocuk Sanat Atölyeleri" kurarak çocukların yaz döneminde sanatsal faaliyetlerden yararlanmasını sağlayacak.

Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezi'nde (TODAM) en az 500 çocuğun katılımının hedeflendiği atölye çalışmaları 3 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında üç ayrı dönemde yürütülecek.

Çocukların sanatın değişik dalları ile tanışarak kültürel gelişimlerinin amaçlandığı projenin faaliyetleri ise Dikmen, Bademlidere, Mimar Sinan, Mürsel Uluç, Yıldız, Umut, Yüzüncü Yıl, İsmail Cem, Cebeci, Emek, Karakusunlar, Öveçler, Ata, Çayyolu Toplumsal Dayanışma Merkezleri'nde gerçekleştirilecek.

Atölye faaliyetleri çerçevesinde çocuklar on gün boyunca hafta içi her gün 09:30 ve 11:30 saatleri arasında sanat atölyelerinde konunun uzmanlarıyla beraber drama, resim, heykel-seramik, alçı boyama, takı tasarımı, özgün baskı, fotoğraf gibi dallarda yaptıkları çalışmalarla yaratıcılıklarını özgürce ortaya koyma fırsatı bulacaklar.

Atölye faaliyetleri sırasında ise minik sanatçılar ayrıca Buz Devri-3 filmini izleyip, Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni gezecekler. (ANKA)

(NK/BÜN)