Çander'den Basın Toplantısı

Çander'den Basın Toplantısı

Merkezi Karabük'te Olan Çankırılılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği (Çander) Başkanı Aydın Ülvan, Siyasi Yönde Çalışma Yapmayacaklarını Söyledi.

Çander'den Basın Toplantısı

Merkezi Karabük'te olan Çankırılılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği (Çander) Başkanı Aydın Ülvan, siyasi yönde çalışma yapmayacaklarını söyledi.

Çander Başkanı Aydın Ülvan, düzenlediği basın toplantısında, "Çankırılılar Derneği olarak Karabük'te yaklaşık 25 bin civarında Çankırı kökenli vatandaşımız yaşamaktadır. Buna istinaden bizler de bu işe sıfırdan başlayarak, yönetim kurulumuzla toplanarak Karabük'teki hemşehrilerimizin durumunun ne olduğunu tesbit ederek üye güncellemesi yapacağız. Bu yönde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yapacağımız bu çalışmalardan sonra 3-4 bin üye sayısına ulaşacağız" dedi.

Birlikten kuvvet doğar diyerek yola çıktıklarını belirten Ülvan, "Beraber olduğumuz müddetçe hiçbir güç bizi yıkamaz ve bu güçle yapamayacağımız hiçbir şey olamaz. Hedeflerimizden bir tanesi de sağlıkla, eğitimle ilgili sorunları olan hemşehrilerimizin imdadına yetişmek. Mümkün olduğu kadar bunlarla ilgili çalışmalar yapacağız" diye konuştu.

Siyasi bir çalışma içerisinde olmayacaklarını da söyleyen Ülvan, "Bizim siyasi yönde bir çalışmamız asla olmayacak. Siyasetli ilgili durumumuzu kapının dışında bırakacağız. Bunun değişik şekillerde algılanmasını istemiyoruz. Hiçbir çalışma arkadaşımız bununla ilgili bir çalışma içerisinde olmayacak. Herkesin kendine göre hür iradesi var. Ona göre davranır. Hiçbir arkadaşımız siyasete girmeyecektir" dedi.

(HK-AK)

08.05.2007 16:47 TSİ