Canaydın: Zamanında Bırakıyorum

Canaydın: Zamanında Bırakıyorum

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısında Aday Olmayacağını Açıklamasına Karşın, Bu Durumun Speküle Edildiğini, Görevini Güzel Bir Dönemde Bıraktığını Söyledi.

Canaydın: Zamanında Bırakıyorum

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, seçimli olağan genel kurul toplantısında aday olmayacağını açıklamasına karşın, bu durumun speküle edildiğini, görevini güzel bir dönemde bıraktığını söyledi.

Mecidiyeköy'deki kulüp binasında, başkan adaylarının oy pusulası renk seçimini gerçekleştirdiği toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Özhan Canaydın, Galatasaray'da yeni bir dönemin başladığını ve hayırlı olacağını kaydetti.

Sarı-kırmızılı kulüpte yeni ufukların açılacağını dile getiren Canaydın, şöyle konuştu:

''Biz gereken kanalları açtık. Bundan sonraki arkadaşlarımız da bu kanallardan yürüyerek hareket edecek. Güzel bir dönemde bırakıyoruz. Sportif olarak iyi durumdayız. Seyrantepe'nin temelleri atıldı. Tesislerimiz yenilendi. Mutlu bir ayrılık oluyor, ama en büyük mutluluk, üyelerimizin Büyük Kulüp'te ve dün Galatasaray Adası'nda verdikleri 'Geri dön. Seni çok seviyoruz' mesajıydı. Hiçbir başkan, Galatasaray'da böyle uğurlanmadı. UEFA Kupası ve Süper Kupa'yı alan başkanımız bile dönemini tamamlamadan bırakıp gitti. O nedenle, bu benim için mutlulukların en büyüğüdür. Camiaya ve beni sevenlere teşekkür ediyorum. Zamanında bırakmayı, bu sevgi seli içinde ayrılmayı, yaptığımız 6 senelik zor görevin mükafatı olarak gördüğüm için ayrılıyorum. En iyi zamanı da tespit ettiğimi zannediyorum. Çok keyifliyim. Görevini yapmış bir insan olarak, bir Galatasaraylı olarak, bir miktar borcumu ödediğim kanaatindeyim. Galatasaray'a borcumuz bitmez. Güzel tabloyu gördüm ve bu en güzel dönemde bırakmaya karar verdim.''

Canaydın, kulübün mali genel kurul toplantısında başkan adayı olmayacağını açıklamasına rağmen, basında bu durumun sürekli irdelendiğini belirtirken, basın mensuplarına, ''Aday olmam konusunu hep spekülasyon yapıp, beni çizgi roman kahramanına çevirdiniz'' diye sitemde bulundu.

Kaynak: AA