Canaydın: Takım Büyük Bir Kabuk Değişimi İçinde

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu'nun Aylık Toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde Yapıldı.

Canaydın: Takım Büyük Bir Kabuk Değişimi İçinde

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu'nun aylık toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı.

Tevfik Fikret Salonu'nda, İrfan Aktar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, kulüp yönetimi adına başkan Özhan Canaydın, yöneticiler Semih Haznedaroğlu, Adnan Polat, Fatih Gökşen ve Vedat İrdelp katıldı.

Divan Kurulu Üyesi Anıl Büyükeroğlu yaptığı konuşmada, şirketleşme yöntemiyle kulübe ait çok sayıda mal varlığının ve önemli branşların yönetiminin genel kurulun kontrolünden çıkarıldığını belirtirken, bir diğer üye Özer Berkay ise gelinen noktadan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Birçok şeyi bilmelerine karşın, Galatasaray'ın iyiliğini düşünerek ve kötü kişi olmamak için yönetimlerin önerilerini hep kabul etiklerini anlatan Berkay, şunları söyledi:

“Ne dedilerse elimizi kaldırdık. Elim kesilseydi de kaldırmasaydım. Genel kurul tasfiye mi edildi acaba? İş çok ciddidir arkadaşlar. Galatasaray sevgisi, saygısı ve ruhu da bu verdiğimiz haklarla beraber gidecek mi? Tesisler bile bizim değil. Olay üzücüden de ziyade, bir hayal kırıklığı. Genel kurul olarak ortada kalan bir kurumuz. Galatasaray değerler topluluğudur, şirketler topluluğu değildir. Bana göre, karşımıza hazin bir yıkım çıktı. Çok çok üzüntülüyüm.”

CANAYDIN: “GÜVENİNİZE LAYIK OLARAK ÇALIŞIYORUZ”

Yapılan eleştirilerin ardından söz alan Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, genel kurul üyelerinin kendilerine olan güvenine layık olarak çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Türk Ticaret Kanunu'na göre kulübü yönettiklerini belirten Canaydın, “Biz kulüp olarak hep öncü olduk. Kulüplerin yönetimiyle ilgili hazırlanan yeni bir kanun var ve orada da artık bu işlerin dernek statüsünde götürülemeyeceği öngörülüyor. Bu kanun 4-6 ay içinde yürürlüğe girecek. Biz de buna göre tekrar tüzük tadili yapacağız. Kulüplerimizin, Avrupa'daki modern kulüplerin seviyesine gelmesini sağlamak için yapılan bir çalışmadır” dedi.

Kendilerinin de Galatasaray için genel kurul üyeleriyle aynı hisleri taşıdıklarını ifade eden Canaydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz de sizler kadar kulübümüzü düşünüyoruz, müsterih olun. Bizi göreve getirirken gösterdiğiniz güvene layık olmak istiyoruz ama her günlük görev ve yapılacak iş için yeniden genel kurulun huzuruna gelirsek, hiçbir şey yapamayacağımızı sizlerin de görmesi icap ediyor. Devlet bile yeni hazırlanan kanunda bizim zaten uyguladığımız sistemi hukukun içine sokacak. Bizim ne kadar öncü olduğumuzu göreceksiniz. Özer Berkay ağabeyim üzülmesin. Ben kulüpte 51. yılımı yaşıyorum. Görevde olduğum sürece de sizler gibi düşünerek hareket edeceğim.”

FUTBOL TAKIMIMIZ KABUK DEĞİŞTİRİYOR”

Canaydın, sportif açıdan yüzlerinin güldüğü bir dönem geçirdiklerine de değinerek, “İnşallah bu akşam UEFA Kupası maçımızda da keyifle güleceğiz. Futbol takımımız büyük bir kabuk değişimi içinde. En iyi futbol oynayan ekip olarak gösterilmektedir. Yenilenmiş ve gençleşmiştir. 2000 senesindeki o başarılı takıma dönüş başlamıştır” şekline konuştu.

Özhan Canaydın, Bayer Leverkusen maçı öncesi bir yönetim kurul toplantısı yapacaklarını da sözlerine ekledi.

BAŞKAN ADAYI AŞKIN, DİVAN KURULU'NDAN LİSTE İSTEDİ

Galatasaray Kulübü'nde mart ayında yapılacak olağan genel kurul toplantısı öncesi, başkan adayı olan Taner Aşkın, Divan Kurulu'nun kendisi için liste yapmasını önerdi.

Taner Aşkın, Divan Kurulu'na yazılı olarak verdiği öneride, seçimlere gireceği yönetim kurulu listesini Divan Kurulu'nun yapmasını isterken, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, daha önce Faruk Süren'in de benzer bir öneride bulunduğunu, ancak üyelerden fazla rağbet görmediğini, yine de 10 kişilik bir liste hazırlayacaklarını ifade etti.