Canaydın'dan Korkmuyorum

Galatasaray'da Başkan Adayı Taner Aşkın, "6500 Üyenin Hepsine Mektup Yolu ile Ulaşıp, Projelerimizi Anlattım. Tren Kaçmadan G.saray'daki Değişimi Yapmak İstiyoruz" Dedi.

Canaydın'dan Korkmuyorum

Galatasaray’da başkan adayı Taner Aşkın, "6500 üyenin hepsine mektup yolu ile ulaşıp, projelerimizi anlattım. Tren kaçmadan G.Saray’daki değişimi yapmak istiyoruz" dedi.

GALATASARAY Genel Kurulu’na sayılı günler kala adaylık kulisleri sıklaştı. Adnan Öztürk ve Adnan Polat gibi isimler bir köşeye çekilmiş, Başkan Özhan Canaydın’ın adaylık hakkındaki kararına göre adaylıklarını açıklamayı planlıyor.

Girdiği yarışta bileği bükülmez yorumu yapılan Canaydın’a rakip olması kesinleşen tek isim ise Taner Aşkın... Başkan adayı olacağını ilk olarak Canaydın’a söylediğini belirten Taner Aşkın, "Ağustos ayında, yani Canaydın rahatsızlanmadan önce ilk olarak kendisine rakip olacağımı söyledim. Kendisini davet ettim ve kararımı açıkladım. Eğer bir tereddütüm olsa o zaman bunu yapmazdım. Kesinlikle Canaydın’dan çekinmiyorum" dedi.

İddialı olmasam girmem

Canaydın’ın kongre ustası olduğunu kabul etmediğine değinen Aşkın, "Bu G.Saray camiasına enjekte edilmiş bir teori. Herkes kendine göre büyük. Bu teori Canaydın’ın karşısına rakip çıkmaması için herkese yayıldı. Ama ben Canaydın’dan korkmuyorum. İddialı olmasam asla aday olmam" diye konuştu.

6500 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğunu ifade eden Taner Aşkın şöyle devam etti: "Üyelere mektup yolu ile ulaşıp, projelerimizi anlattım. Ve bu üyelerin % 60’ı bizi tebrik etmek ve destek vermek için geri döndü. Tren kaçmadan G.Saray’daki değişimi yapmak istiyoruz. El ele verip bu işi yapacağız.

Sorunlar çıkmaza itiliyor

Başkan Canaydın ve yönetimi daha iyisini yapma adına göreve geldiler, anlaşmazlığa düştüler. Bir kere şu anda G.Saray’da doğru bir kurumsal yapı yok. Yönetim, her konuyu erteliyor. Bunu G.Saray’da değil, kendi şirketinde yapsalar onları ya da beni 2 günde kapıya koyarlar. Biz G.Saray’a kimlik arayışı için gelmiyoruz. Camia bizi yakından tanıyor. Taraftar ve kamuoyu da başarılarımızla bizi zamanla tanıyacaktır. Bu yönden bir sıkıntımız yok."

Ali Sami Yen Stadı’nın dolmamasından şikayet eden yönetimi de eleştiren Aşkın, "Hangi ürünü satıyorsanız, kaliteli olmalı. Stada insanlar nasıl geliyor, kimsenin haberi yok. 5 liralık ürüne 25 lira istiyorsunuz. G.Saray taraftarı para veriyorsa karşılığını almalı" dedi.

Sporcular Derneği’nde başkanlığa iki aday var

GALATASARAYLI Sporcular Derneği’nin olağan genel kurul toplantısı 10 Şubat Pazar günü İstanbul’da yapılacak. Galatasaray Lisesi’nde yapılacağı açıklanan seçimli genel kurul toplantısı öncesinde şu ana kadar mevcut başkan Cengiz Özyalçın’ın yanı sıra, Yılmaz Toköz’ün de aday oldukları bildirildi.

Kaynak: DHA