"Canavarı Görmem Heyecan Vericiydi"

"Canavarı Görmem Heyecan Vericiydi"

Van'da Yaşayan Müteahhit Behçet Koç, Van Gölü'nde Yaşadığı İleri Sürülen Van Gölü Canavarını Gördüğünü İddia Etti.

07.10.2010 13:40 | Son Güncelleme: 07.10.2010 13:40

VAN'da yaşayan müteahhit Behçet Koç, Van Gölü'nde yaşadığı ileri sürülen Van Gölü Canavarını gördüğünü iddia etti. Çok heyecanlandığını belirten Koç, "Daha önce safsata diye inanmadığım yaratığı gördüğümde çok heyecanlandım. Çok hızlı hareket ediyordu. Simsiyahtı ve üzerinde tırtırları vardı. Herhalde ölüm bile beni bu kadar heyecanlandırmaz" dedi.

Varlığı-yokluğu tartışma konusu olan ve bugüne kadar bir çok gazete ve televizyona haber olan efsane Van Gölü Canavarı birkez daha görüldü. Akdamar Adası'nda 19 Eylül'de yapılan ayin için Akdamar Adasına doğru 4 arkadaşıyla birlikte giden 45 yaşındaki Müteahhit Behçet Koç, iskelenin çok kalabalık olması nedeniyle Gevaş'a bağlı İn Köyü'ne piknik yapmaya gitti. İddiaya göre Koç, saat 16.00 sıralarında arabayla sahil kenarında ilerlerken kendilerine doğru çok hızlı gelen bir yaratık gördüğünü ve büyük telaşa kapılarak, kendilerine doğru hızlı gelen yaratığın durmayacağından korkarken, yaratığın aniden yönünü çevirdiğini söyledi.

Görgü tanığı Koç, "Bize doğru gelen yaratığın hiç durmayacağını ve bizi öldüreceğinden çok korkuttuk. Bir taraftan hiç inanmadığımız ve yılardır konuşulan Van Gölü Canavarını görmenin şaşkınlığını yaşarken, bir taraftan da ölüm korkusu yaşadık. Simsiyahtı ve üzerinde tırtırları vardı. Kafasını suyun içinden hiç çıkarmadı. Ama sanki suyun içinde bir şey arıyormuş gibi hareketleri vardı. Çok hızlı hareket ediyordu. Bir kaç dakika suyun içinde gördük ve sonra uzaklaşmaya başladı. Ama geçtiği yerlerde çok belirgin iz bırakmıştı. Ben olayın şokunu üzerimden günlerce atamadım. Herhalde ölüm bile beni bu kadar heyecanlandırmaz. Onu bir daha göreceğimi umuyorum" dedi.

Van'a döndüğünde gördüğü olayı herkesle paylaştığın anlatan Koç, olayı ilk olarak köylülere anlattığını ve o köyde 5 kişinin de gördüğünü anlattı. Koç, görgü tanığı 5 köylünün de geçen yıl Ekim ve Kasım aylarında bu yaratığı gördüğünü belirtti. İşi gereği yazın çalıştığını belirten Koç, bundan sonra yaza kadar göl kenarında araştırma yapacağını bunun için kendine dürbün ve bir kemera aldığını da söyledi.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title