Çanakkele Türküsü'nün Söz Yazarı Panelle Anılacak
Haberler » Yerel » Haber

Çanakkele Türküsü'nün Söz Yazarı Panelle Anılacak

Kastamonu'nun Yetiştirdiği Şair ve Yazarlardan Olan Çanakkale Türküsü'nün Söz Yazarı İhsan Ozanoğlu, Ölümünün 27. Yıldönümünde Düzenlenecek Bir Panelle Anılacak.

Çanakkele Türküsü'nün Söz Yazarı Panelle Anılacak

Kastamonu'nun yetiştirdiği şair ve yazarlardan olan Çanakkale Türküsü'nün söz yazarı İhsan Ozanoğlu, ölümünün 27. yıldönümünde düzenlenecek bir panelle anılacak.

Kastamonu Valisi Nurullah Çakır'ın bilgi ve onayıyla İhsan Ozanoğlu, ölümünün 27. yıldönümüne denk gelen 13 Şubat Çarşamba günü Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi'nde yapılacak panel ile anılacak. Panele İhsan Ozanoğlu'nun büyük oğlu, eski Yargıtay 10. Hukuk Dairesi Başkanı İlhan Teoman Ozanoğlu'nun yanı sıra Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eski, eski İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Süleyman Şenel ve eski Kastamonu Askerlik Şubesi Başkanı Emekli Albay Enver

Turan, konuşmacı olarak katılacak. Panelde İhsan Ozanoğlu'nun bestelerinden biri olan Çanakkale Türküsü, Mehmet Nergiz tarafından seslendirilecek. Slayt ve film gösteriminin de olacağı etkinlik çerçevesinde açılacak sergi ile İhsan Ozanoğlu'nun kitap ve eserleri sergilenecek.

(SÖ-BÖ-KK-KK-Y)