Çanakkale Zaferinin 93. Yıldönümü Etkinlikleri

Çanakkale Zaferinin 93. Yıldönümü Etkinlikleri

Altı Nokta Körler Derneği Van Şubesi Tarafından '18 Mart Şehitleri Anma Günü' Anısına Bir Gece Düzenlendi. Düzenlenen Türkü Gecesine Protokolden Katılımın Olmaması Engellileri Üzdü.

Çanakkale Zaferinin 93. Yıldönümü Etkinlikleri

Altı Nokta Körler Derneği Van Şubesi tarafından '18 Mart Şehitleri Anma Günü' anısına bir gece düzenlendi. Düzenlenen türkü gecesine protokolden katılımın olmaması engellileri üzdü.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü salonunda düzenlenen geceye çok az sayıda vatandaş ve engelli katıldı. Gece, şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Geceye davet edilmelerine rağmen protokolden kimsenin gelmeyişine içerlenen Altı Nokta Körler Derneği Van Şubesi Başkan Osman İnci, "Bizi bu aziz gecede yalnız bırakanlar utansın. Şehitlerimize böyle mi sahip çıkacağız? Bizim gözlerimiz kör olsa da vicdanımız kör değil. Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz" şeklinde sitemde bulundu.

Hakkari'den gönüllü gelen bir müzik gurubunun söylediği türküler geceye renk kattı. Söylenen türkülerden etkilenen bir gurup genç, salona inerek halay çekti. İlginin az olduğu gece, Türk Sanat Müziği sanatçısı Mahmut Duman'ın söylediği şarkıların ardından sona erdi.

(FG-MET-Y) 19.03.2008 19:20 TSİ

Kaynak: İHA