Çanakkale Zaferi'nin 97. Yıl Dönümü

Çanakkale Zaferi'nin 97. Yıl Dönümü

Görele'de, MHP İlçe Başkanlığı tarafından Çanakkale Zaferi'nin 97.yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi.

Çanakkale Zaferi'nin 97. Yıl Dönümü

Görele'de, MHP İlçe Başkanlığı tarafından Çanakkale Zaferi'nin 97. yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi.

Görele Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Çanakçı Belediye Başkanı Sebahattin Şenel, Görele'nin Çavuşlu Belde Belediye Başkanı Hüseyin Aslan, CHP Görele İlçe Başkanı Fikri Bilge, MHP Görele İlçe Başkanı Muhammet Demirbaş, Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlileri Ahmet Gürsoy, İsmail Bozalioğlu, daire amirleri ve davetliler katıldı.

MHP Görele İlçe Başkanı Demirbaş, programda yaptığı konuşmada, mukaddes vatan toprakları için canlarını seve seve feda eden şehitlerin dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazdığını belirtti.

Demirbaş, Çanakkale Savaşlarının hafızalardan hiçbir zaman silinmediğini ifade ederek, "Bu büyük zafer üzerine daha söylenecek, yazılacak çok şey var ve biliyoruz ki, yıllar geçtikçe bu yazılar da devam edecek. Yüz yıl sonra bile şehitlerimiz aynı inançla hatırlanacaktır. İnsanlık, geçmişin hatalarından gerekli dersleri çıkararak, dünyanın çeşitli bölgelerinde süren çatışmaları sonlandırmalıdır. İnsanların hiçbir ayırım gözetmeden ve gelecek kaygısı duymadan, huzur, sevgi ve kardeşlik içinde bir arada yaşayacakları, barış dolu bir dünyanın temelleri atılmalıdır" dedi.

Program, Çanakkale Şehitleri için okunan duaların ve şiirlerin ardından sona erdi.

- GİRESUN