Çanakkale Zaferi'nin 92. Yıldönümü

Çanakkale Zaferi'nin 92. Yıldönümü

Hakkari'nin Çukurca İlçesinde Çanakkale Zaferi'nin 92. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü, Düzenlenen Törenle Kutlandı.

Çanakkale Zaferi'nin 92. Yıldönümü

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde Çanakkale Zaferi'nin 92. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü, düzenlenen törenle kutlandı.

Irak'ın sıfır noktasında bulunan Çukurca İlçe Kaymakamlığı önünde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Pevrül Ayhan Akpay, Belediye Başkanı Yaşar Turan, Taktik Jandarma Sınır Alay Komutanı Kıdemli Albay Cihangir Hasanhanoğlu, kamu kurum ve kuruluş amirleri ile çok sayıda öğretmen, öğrenci ve vatandaş katıldı. Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı törende, Atatürk anıtına çelenk bırakılarak şehitler anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Buradaki etkinliğin ardından yetkililer ve beraberindekiler, ellerindeki dev Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle yürüyerek Cumhuriyet ve Atatürk İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından Şehit Bilal Soybilginç Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda düzenlenen törene katıldı. Okul salonunda gerçekleştirilen törende, Taktik Jandarma Sınır Alay Komutanlığı'nda görevli subaylar tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı. Daha sonra Cumhuriyet ve Atatürk İlköğretim Okulu öğrenciler tarafından 'Çanakkale Şehitleri Ölmez' adlı bir tiyatro oyunu sergilendi, şiirler okundu.

(NT-AK-OK-Y)