Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı - Haberler
Haberi Paylaş

Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı

AA - Haberler | Yerel
Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kösemusul, mesajında, Çanakkale Zaferi'nin, Türk milletinin, savaşta bile tüm insani değerleri yansıtan özelliğinin bir kez daha ortaya konulması bakımından büyük bir kahramanlık öyküsü olduğunu belirtti.

Kurtuluş Savaşı meşalesinin yakılmasında etkili olan Çanakkale Zaferi'nin, sadece kazanılan askeri bir zafer olmadığını ifade eden Kösemusul, şunları kaydetti:

"Çanakkale Zaferi, insanlık dersi veren bir destandır. Türk milletinin dünya tarihinin sayfalarına altın harflerle yazdırdığı Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında vatan topraklarını canları ve kanları pahasına bizlere bırakan tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Ulusumuzun cesareti, başarısı, kudreti ve azminin en güzel kanıtı olan bu anlamlı zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci bugüne kadar bize meşale olmuştur. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları aynı şuurla korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir. Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum."

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title