Çanakkale'yi Anlatan Gezici Tır Kemer'de Ziyarete Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Çanakkale'yi Anlatan Gezici Tır Kemer'de Ziyarete Açıldı

AA - Haberler | Yerel
Çanakkale'yi Anlatan Gezici Tır Kemer'de Ziyarete Açıldı

Çanakkale'yi anlatan gezici tır, Kemer ilçesinde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor.

Çanakkale'yi anlatan gezici tır, Kemer ilçesinde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor.

Kemer Cumhuriyet Meydanı'nda konuşlandırılan tırda, Çanakkale Savaşı'nda Türk, İngiliz, Fransız, Avustralya ve Yeni Zelanda askerlerinin kullandığı tüfek, tabanca, mermi, şarapnel parçaları, teçhizat ile kişisel giysiler başta olmak üzere savaşı anlatan malzemeler ve fotoğraflar sergileniyor.

Müze sorumlusu Sinan Şanver, yaptığı açıklamada, 3 yılda 81 ili gezdiklerini, bir önceki duraklarının Konyaaltı ilçesinde düzenlenen Kitap Fuarı olduğunu söyledi. Daha sonra Akdeniz Üniversitesine gideceklerini anlatan Şanver, gittikleri il ve ilçelerde 2 gün kaldıklarını bildirdi.

Tırda satışa sunulan eşyaların gelirini Çanakkale'de bulunan tarihçi Ahmet Uslu'ya ait "1915 Seddülbahir Özel Müzesine" verildiğini söyleyen Şanver, gittikleri yerlerde halkın ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

Şanver, "Herkes Çanakkale'ye gitme fırsatı bulamıyor. Biz de illeri gezip Çanakkale'yi anlatmaya çalışıyoruz. Biraz olsun Çanakkale'yi göremeyenlere tarihi hissettirebiliyorsak çok mutlu oluruz. Yerli ve yabancı turistlerden çok büyük ilgi var" dedi. - Antalya

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title