Çanakkale Uğur Mumcu Çanakkale'de Anıldı

Çanakkale Uğur Mumcu Çanakkale'de Anıldı

Uğur Mumcu Çanakkale'de anıldı Çanakkale'de, bombalı saldırıya kurban giden gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 23'üncü yıldönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Çanakkale Uğur Mumcu Çanakkale'de Anıldı

Uğur Mumcu Çanakkale'de anıldı

Çanakkale'de, bombalı saldırıya kurban giden gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 23'üncü yıldönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitlerini Anma Programı kapsamında Uğur Mumcu Parkı'nda düzenlenen anma törenine katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Uğur Mumcu anıtına partililerle birlikte karanfil bıraktı.

Burada kısa bir açıklama yapan Milletvekili Zeynep Altıok, "Ömrünü aydınlanma mücadelesine vakfetmiş, bilginin, ilimin, değerini kavramış bir aydınımız değerli bir kalemimiz olan Uğur Mumcu'yu bugün burada bir kez daha saygıyla anıyoruz. Onu karanlıklara kurban veren anlayışın karşısında onun yürüttüğü mücadeleyi gerçekler aydınlanana kadar karanlık yok olana kadar sürdürmeye devem edeceğiz. Onun sözüyle bir ülke olarak bugün bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olan karanlık bir dilin ve yüreğin elindeyiz. Bilgiyle ve Uğur Mumcuyla çoğalarak bu karanlığı yok edeceğiz" diye konuştu.

Uğur Mumcu Parkı'ndaki anma töreninin ardından 'Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitlerini' anma etkinliği Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri'ndeki programla sona erdi.

Kaynak: DHA