Çanakkale: Sağlık Bakanı Recep Akdağ Çanakkale'de

Çanakkale: Sağlık Bakanı Recep Akdağ Çanakkale'de

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Çanakkale'de hastane denetledi.

Çanakkale: Sağlık Bakanı Recep Akdağ Çanakkale'de

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Çanakkale'de hastane denetledi.

Bakan Akdağ, hastane ziyaretleri öncesi AK Parti ile belediyeyi ziyaret etti. Basına kapılı gerçekleştirilen AK Parti il binasındaki toplantının ardından belediyeye geçen Bakan Akdağ'ı, kapıda CHP'li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan karşıladı. Çanakkale'de belediye olarak sağlık konusuna önem verdiklerini belirten Başkan Gökhan, insan sağlığına zararı olan açıkta gıda satışı ve midye konusundaki denetimleri henüz ilgili kanunlar çıkmadan önce yaptıklarını belirtti.

Bakan Recep Akdağ daha sonra Bahattin ve Huriye Demircioğli Devlet Hastanesi'ne geçti. Hastane denetimine, Vali Orhan Kırlı ve milletvekilleri Mehmet Daniş ile İbrahim Köşdere de katıldı. Akdağ, hastaların kayıt için bekledikleri bankoların camla kapatılmasının yanlış olduğunu belirterek, Başhekim Kenan Eliuz'a bu bankoları kaldırıp yerlerine bankalardaki sistemin kurulmasını istedi.

Ardından odaları da gezen Bakan Akdağ, çocuk bölümünde hasta olarak yatan 7 yaşındaki Öznur Uzun isimli hastanın kendisini çiçek vererek karşılaması karşısında duygulandı. Hasta çocuğa geçmiş olsun dileklerini ileten Akdağ, miniğe oyuncak bir tavşan hediye etti. Akdağ, daha sonra odaları gezerek hastalarla bir süre sohbet etti. Bakan, Bahattin ve Huriye Demircioğlu Devlet Hastanesi'ninin ardından Devlet Hastanesi ana binasına geçerek burada personelle yapılan bir toplantıya katıldı.

Kaynak: İHA