Çanakkale: Papa'nın Türkiye Ziyaretine Tepkiler

Çanakkale: Papa'nın Türkiye Ziyaretine Tepkiler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çanakkale İl Başkanı Rıdvan Uz, Zeytin Üreticilerinin Sorunlarını Dinlemek Üzere Geldiği Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'ne Bağlı Küçükkuyu Beldesi'nde, Türkiye'yi Ziyaret Eden Papa'yı Eleştirdi.

Çanakkale: Papa'nın Türkiye Ziyaretine Tepkiler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çanakkale İl Başkanı Rıdvan Uz, zeytin üreticilerinin sorunlarını dinlemek üzere geldiği Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'ne bağlı Küçükkuyu Beldesi'nde, Türkiye'yi ziyaret eden Papa'yı eleştirdi.

MHP Belde Başkanı Mualla Tuncel ile de bir süre görüşen MHP Çanakkale İl Başkanı Rıdvan Uz, "Zeytincimizin sorunlarını yerinde görmek isterken şimdi de Papa'nın Türkiye ziyareti karşımıza çıktı. Bizler bunu Ortodoks ve Katolikler'in yüzyıllardan beri süre gelen dini anlamda ayrı olmalarını siyasi anlamda birleştirme çabası olarak görüyoruz. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nun tepkisini de diplomatik bir incelikle dile getirmesi çok yerinde bir davranış oldu. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer'in Papa'ya Kıbrıs'ta Rumlar'ın öldürdükleri Türk çocuklarının resimlerinin bulunduğu bir kitabı hediye etmesini de, esas katliamları Hıristiyan alemi yapmıştır mesajını vermesi açısında çok anlamlı bulduk" dedi.

Papa'nın Türkiye'ye Ortodoks ve Katolik dünyasını birleştirmek için geldiğini iddia eden Uz, "Bastırdığı kartlar da bunun ispatı. Papa'nın Türkiye ziyareti küreselleşme adı altında Hıristiyan dünyasının çıkarlarına hizmet etmektedir. 3 ayrı yerde 3 ayini yönetmiş olması izlenmesi gereken ayrı bir konudur" diye konuştu.

Kaynak: İHA