Çanakkale Panel Düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Çanakkale Panel Düzenlendi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Çanakkale Panel Düzenlendi

Çanakkale'de yapılan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) 19. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi'nin son bölümünde 'Türkiye Ekonomisi, Orta Vadeli Görünüm, Riskler ve Fırsatlar konulu panel gerçekleşti.

Çanakkale'de yapılan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) 19. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi'nin son bölümünde ' Türkiye Ekonomisi, Orta Vadeli Görünüm, Riskler ve Fırsatlar konulu panel gerçekleşti. Panele konuşmacı olarak TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, Dardanel'in patronu Niyazi Önen katıldı.

RUSYA'YA İLE YAŞANAN KRİZ SORULDU

Bir işadamı; panelistlere, Rusya ile yaşanan krizle ilgili soru yöneltti. "TUSİAD ve TÜRKONFED olarak Rusya'da bulunan iş örgütleriyle yapılacak bir eylem planları var mı? sorusuna yanıtı TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, verdi. Kadooğlu şunları söyledi,

"Rusya ile 7 milyar doları aşan bir ticaret hacmimiz var. Ne yazık ki hiçbirimizin tasvip etmediği bir kaza diyelim, uçak düşürme olayı oldu. Aslında bu iş içerisinde en çok zararı gören biz iş insanları olacağız. Bütün üyelerimizden bu konuda telefonlar alıyoruz, sıkıntıları dile getiriyorlar. Bununla ilgili dün yapılan yönetim kurulunda da konuşuldu. Bu konunun, bizim dış ticaret komisyonumuz var, şu anda bir çalışma yapacaklar. Ama olay çok sıcak, çok yeni. Ne olacağını bilmeden şimdi kalkıp şunu söylememiz çok doğru olmayabilir. İnşallah önümüzdeki hafta içinde, ben ümit ediyorum ki, sağduyuyla bu iş çözülecek. Tabi şimdi siz de takdir edersiniz, iki ülkede bir uçak düşürme olayı olunca, oranın siyasetçileri de vatandaşları için sert çıkışlar yapmak zorundalar. Ben öyle görüyorum. Öyle ümit ediyorum en azından. İnşallah ümidimiz de doğru çıkar. Önümüzdeki günlerde eğer bir toparlanma olmayacaksa, bununla ilgili ne sıkıntılar varsa bunları nasıl bir projeyle suspanse edebiliriz gibi bir düşüncemiz var. En azından böyle bir rapor hazırlamak gibi. Ama buna da önümüzdeki haftayı gördükten sonra buna tam start verebiliriz."

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes'se soruya "Sorunu diplomasinin çözmesini istiyoruz" şeklinde kısa bir yanıt verdi.

Çanakkale Panel Düzenlendi

Çanakkale Panel Düzenlendi

Çanakkale Panel Düzenlendi

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title