Çanakkale Karayolunun 3'ncü Kilometresinde Ölümlü Trafik Kazası

Çanakkale Karayolunun 3'ncü Kilometresinde Ölümlü Trafik Kazası

74 yaşındaki Orhan Kaya'dan sonra aynı araçta bulunan eşi 70 yaşındaki Sevdiye Kaya da yaşamını yitirdi.

Çanakkale Karayolunun 3'ncü Kilometresinde Ölümlü Trafik Kazası

Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde seyir halindeki bir kamyondan yola akan motor yağı nedeniyle kayarak minibüse çarpan otomobilde bulunan 74 yaşındaki Orhan Kaya'dan sonra aynı araçta bulunan eşi 70 yaşındaki Sevdiye Kaya da yaşamını yitirdi. Kamyondan akan yağ ile kazaya neden olduğu öne sürülen kamyon şöförü gözaltına alınırken, Kaya çiftinin bulunduğu otomobilin çarptığı servis minibüsünün sürücüsünün, olaydan bir saat önce kamyon şöförünü aracından yağ aktığı için uyardığı belirtildi.

Bandırma- Çanakkale karayolunun 3'ncü kilometresinde dün meydana gelen trafik kazasında, 48 yaşındaki Kemal Battaloğlu yönetimindeki 06 AS 39 plakalı kamyondan akan yağ karayoluna sızdı. İddiaya göre 10 ABS 39 plakalı servis minibüsünün sürücüsü Salih Aydın, durdurduğu kamyonun sürücüsü Kemal Battaloğlu'nu aracından yağ sızdığını söyleyerek uyardı.

OTOMOBİL KAYDI, AYNI MİNİBÜSE ÇARPTI

Kamyonu onaran Battaloğlu yoluna devam ederken, bir süre sonra Bandırma'dan Çanakkale yönüne giden 53 yaşındaki Hüseyin Kaya yönetimindeki 10 ACT 30 plakalı otomobil, yoldaki yağ nedeniyle kayarak kontrolden çıktı. Karşı şeride geçen otomobil, servisini tamamladıktan sonra Bandırma'ya dönen Salih Aydın yönetimindeki minibüse çarptı. Hüseyin Kaya'nın yaralandığı kazada araçta bulunan babası Orhan Kaya olay yerinde, annesi Sevdiye Kaya ise kaldırıldığı Bandırma Devlet Hastanesi'nde öldü.

Polis, Bandırma- Çanakkale karayolunun uzun süre trafiğe kapanmasına neden olan kazadan sonra, Salih Aydın'dan plakasını öğrendiği kamyon şöförü Kemal Battaloğlu'nu gözaltına aldı.

Olayla ilgili soruşturmaya Bandırma Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı.