Çanakkale Karayolu'nda Zincirsiz Geçişlere İzin Verilmiyor

Çanakkale Karayolu'nda Zincirsiz Geçişlere İzin Verilmiyor

Marmara Bölgesini Etkisi Altına Alan Yoğun Kar Yağışı Bandırma ve Çevre İlçelerde de Etkisini Gösteriyor.

Çanakkale Karayolu'nda Zincirsiz Geçişlere İzin Verilmiyor

Marmara bölgesini etkisi altına alan yoğun kar yağışı Bandırma ve çevre ilçelerde de etkisini gösteriyor. Bandırma-Gönen-Çanakkale istikametinde yoğun kar yağışı nedeniyle trafik akışı kontollü olarak veriliyor. Bandırmaya 30 kilometre uzaklıkta bulunan Denizkent civarında yoğun kar nedeni ile Çanakkale'ye gidecek araçlara da izin verilmedi.

Bandırma Bölge trafik ve ilçe trafik ekipleri ilçe çıkışını keserek kara yolunda zincirsiz araçların geçişine izin vermedi. Araçları durdurarak zincir kontrolü yapan trafik ekipleri zincir bulunan araçlara zincir taktırarak geçişe izin verirken zincirsiz yola çıkan araç ve sürücülere izin verilmedi. Çanakkale istikametine seyreden kamyon ve tırlar ise geçişleri durdurulurken Bandırma tır parkına yönlendirildi.

Araçların zincir takmamaları nedeniyle kayarak Gönen ve Çanakkale istikametine giden yolun kapanmasına neden oldukları yönündeki haberden sonra Karayolları Bandırma 146. Şube Şefliği personeli olay yerine giderek yol açma çalışmalarına başladı.