Çanakkale, İslam Kardeşliği ve İslam Birliğinin Zaferidir"
Haberler » Yaşam » Çanakkale, İslam Kardeşliği ve İslam Birliğinin Zaferidir" - Haberler

Çanakkale, İslam Kardeşliği ve İslam Birliğinin Zaferidir"

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Eskişehir Liseler Komisyonu üyeleri, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıylayapılan basın açıklamasının ardından “57.

Çanakkale, İslam Kardeşliği ve İslam Birliğinin Zaferidir

(AGD) Liseler Komisyonu üyeleri, 'nin 103. yıl dönümü dolayısıyla


yapılan basın açıklamasının ardından "57. Alay Geri Döndü" yazılı pankart taşıyarak Hava Şehitliğine kadar yürüdü


Çarşı Camii önünde toplanan grup adına bir açıklama yapan AGD Eskişehir Liseler Komisyonu Başkanı Ahmet Yusuf Demir, "Ecdadımız bundan tam 103 yıl önce İslam topraklarının emperyalistlere çiğnetmemek için hakka yürüdü. Ümmetin lise çağındaki gençleri 14'ünde 15'inde cepheye gittiler. Dünyanın en güçlü donanmaların boğazdan geçmesin diye 250 bin yiğit kendi canından vazgeçti" dedi.


"Çanakkale bir destandır" diyen Demir, "Çanakkale, Müslüman bir milletin değerlerine insafsız saldırıya karşı onurunu ve vatanını korumak üzere yola çıkanların destanıdır. Çanakkale, barut kokusu altında bile erdemli olmanın ne anlama geldiğini tarihe silinmez harflerle yazan bir ordunun destanıdır. Çanakkale; Türk, Kürt, Arap, Boşnak ve Arnavut yani bütün İslam aleminin tek vücut göğsünü siper ettiği ümmetin müdafaasıdır. Çanakkale, İslam kardeşliği ve İslam birliğinin zaferidir" diye konuştu.


Demir şimdiki gençlerde Çanakkale ruhunun olması gerektiğini aktararak, "Yedi düvel uyuşturucu kullanma yaşlarıyla, milli piyango, iddia ile eğlence ve modayla, manevi hayattan uzaklaştırarak, kuzu postuna bürünerek dostumuz kılığında geçti Çanakkale'yi. Ondandır ki şimdiki gençlerimizin yeniden Çanakkale Zaferi ruhuna ihtiyacı vardır" ifadelerini kullandı.


Konuşmasının ardından grup "57. Alay Geri Döndü" yazılı pankart taşıyarak Hava Şehitliğine kadar yürüdüler. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler