Çanakkale HDP İl Teşkilatı, Binalarına Türk Bayrağı Astı

Çanakkale HDP İl Teşkilatı, Binalarına Türk Bayrağı Astı

Çanakkale HDP İl Teşkilatı, saldırıya uğrayan binalarına HDP bayrağı ve Türk bayrağı astı.

Çanakkale HDP İl Teşkilatı, Binalarına Türk Bayrağı Astı

HDP Çanakkale İl Başkanı Şehmus Aslan, kentte geçen salı akşamı yapılan teröre tepki yürüyüşünde parti tabelalarının ve bayraklarının indirilmesini kınadı. Parti binasına HDP bayraklarının yanı sıra Türk bayrağı da asıldı.

BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

HDP Çanakkale İl Başkanı Şehmus Aslan, bir grup partiliyle birlikte bugün saat 15.30'da parti binasında basın açıklaması düzenledi. Öncesinde parti binasına HDP bayrakları asıldı. Parti tabelasının ise henüz yerine konulmadığı görüldü. Ardından basın açıklamasına geçildi."ÇÜNKÜ HİÇBİR GELECEK KAN İLE YAZILAMAZ"

Bir elin düğmeye basıp ülkeyi kan gölüne çevirdiğini söyleyen Aslan, "Çanakkale Dağlıca'da bir yavrusunu bu kirli savaşa kurban verdi. Sevgili Fatih Duru'ya Allahtan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyoruz. Bu yaşadığımız son acı olsun istiyoruz. Artık yeter! Bu toprak kana doydu. Hemen yarın bu gidişatı durduramazsak, bu ülkede huzur içinde ve mutlu bir gelecek kurma şansımız kalmayacak. Çünkü hiçbir gelecek kan ile yazılamaz" dedi.

"BU MEMLEKETİN GELECEĞİ SAVAŞTA DEĞİL"

Parti tabelası ve bayraklarının indirilmesini eleştiren Aslan, "Çanakkale'de de seçimlerde sultan heveslisinin oyunları bozuldu diye sevinen; IŞİD Şengal'de Ezidileri katlederken kardeşlik duygularıyla onlara sahip çıkan belediye başkanına, yıllardır demokrasi mücadelesi veren halkevlerine, siyasetle zerre ilişkisi olmayan turistik mekanlara ve 'bu memleketin geleceği savaşmakta değil; bütün halk ve inançların el ele verip, barış içinde ortak bir gelecek kurmaktadır' diyen partimize saldırdılar.

DAVACI OLACAKLAR

Camlarımız kırıldı, bilgisayarlarımız çalındı ve evraklarımız yakıldı. Çevre esnaf mağdur edildi. Sanki ortak vatanımızın simgesi bayrağımızla derdimiz varmış gibi bayrak asıldı. Bu akıldışı kaosun sorumlusu, sadece görüntülerden en fazla 100 kişi olduğu anlaşılan saldırganlar değil, arkalarındaki karanlık saray gladyosudur. Hem saldırganları hem de arkasındaki yapıyı tanıyoruz, biliyoruz. Bu saldırganlardan ve olayları engellemeyen, 100 kişilik bir gruba teslim olan il idarecilerinden ve emniyet teşkilatından da davacı olduğumuzu kamuoyuna saygıyla bildiririz" diye konuştu. Açıklamasının ardından parti binasına HDP'liler tarafından Türk bayrağı da asıldı.


Kaynak: DHA