Çanakkale Gezici Tır'ı Karşıyaka'da - Haberler
Haberi Paylaş

Çanakkale Gezici Tır'ı Karşıyaka'da

Çanakkale Gezici Tır'ı Karşıyaka'da
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Çanakkale Yazarı Ahmet Uslu'nun Çanakkale'de bulunan Seddü-l Bahir Müzesi'nin gezici versiyonu, Karşıyaka İskelesi'ndeki ziyaretçilerini ağırlıyor.

Çanakkale Yazarı Ahmet Uslu'nun Çanakkale'de bulunan Seddü-l Bahir Müzesi'nin gezici versiyonu, Karşıyaka İskelesi'ndeki ziyaretçilerini ağırlıyor. Müzedeki bazı tarihi parçaların bir TIR'ın içinde sergilendiği sergi, tarihe ışık tutuyor, İzmirlilerin de ilgisini çekiyor.

Çanakkale Yazarı Ahmet Uslu'nun Çanakkale'de bulunan Seddü-l Bahir Müzesi'ni merak edenler, şimdilik Karşıyaka İskelesi'nde bulunan 'gezici müze'yi ziyaret ederek meraklarını gideriyor, tarihe tanıklık ediyor. Müzedeki bazı parçaları bir TIR'a yükleyerek Türkiye'nin dört bir yanındaki tarih severlerle buluşturan Ahmet Uslu'ya ait müze, bir haftadır İzmirliler'in akınına uğruyor. Tarihe tanıklık eden eşyaların yanı sıra gezici müzeye konuşlandırılan Çanakkale Savaşı heykelleri de, fotoğraf çekilmek isteyenlerin gözdesi durumunda. Öte yandan Çanakkale Savaşı'nı anlatan çeşitli biblo ve kitaplar da hem çocukların, hem gençlerin hem de yaşlıların ilgisini çekiyor. 6 Ekim Pazar gününe kadar Karşıyaka İskelesi'nde ziyaretçilerini kabul edecek olan gezici müze, İzmir'in farklı ilçelerinde de tarihseverlerle buluşacak. - İZMİR

Çanakkale Gezici Tır'ı Karşıyaka'da

Çanakkale Gezici Tır'ı Karşıyaka'da

Çanakkale Gezici Tır'ı Karşıyaka'da

Çanakkale Gezici Tır'ı Karşıyaka'da

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title