Çanakkale'de Zodyak Bottaki 3 Kişi Kayboldu

Çanakkale'de Zodyak Bottaki 3 Kişi Kayboldu

Çanakkale'de gece, zodyak botla denize açılan 3 kişi kayboldu.

Çanakkale'de Zodyak Bottaki 3 Kişi Kayboldu

Çanakkale'de gece, zodyak botla denize açılan 3 kişi kayboldu. Sahil Güvenlik botlarının, kayıp 3 kişiyi arama çalışmalarını aralıksız sürdürüldüğü bildirildi.

Eceabat İlçesi'nin Kabatepe Limanı'ndan Gökçeada'ya gitmek üzere dün saat 22.00 sıralarında zodyak botla denize açılan ikisi 15 ve 17 yaşlarında, diğeri ise 50 yaşında 3 kişi, bir saat sonra ailelerine telefonla ulaşarak, yakıtlarının bittiğini söyleyip yardım istedi. Ailelerinin durumu bildirdiği Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı, arama kurtarma çalışması için bölgeye 3 bot birden gönderdi. Telefonlarının şarjları da aynı anda bittiği sanılan zodyak bottaki üç kişiyle saat 01.00'den itibaren iletişim de kesildi.

Yetkililer, en son telefon bağlantısı kurulduğunda kayıp 3 kişinin Saros Körfezi açıklarında olduğunu tespit etti. Bunun üzerine Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı'na ait 2 bot günün ilk ışıklarıyla birlikte Saros Körfezi içinde ve açığında arama kurtarma çalışmalarına devam etti. Bu arada arama kurtarma çalışmalarına katılması için Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait helikopter de istendi. Ancak halen kayıp 3 kişiden haber alınamıyor. - Çanakkale

Kaynak: DHA