Çanakkale'de Kamyon Kasasında 40 Kaçak Yakalandı

Çanakkale'de Kamyon Kasasında 40 Kaçak Yakalandı

Çanakkale'de kamyon kasasında 40 kaçak yakalandıÇANAKKALE'nin Ayvacık İlçesi'nde, bir kamyonun kasasında üzerleri branda ile örtülerek gizlenen yabancı uyruklu 40 kaçak ile 2 Türk organizatör şüphelisi jandarma tarafından yakalandı.

Çanakkale'de kamyon kasasında 40 kaçak yakalandı

ÇANAKKALE'nin Ayvacık İlçesi'nde, bir kamyonun kasasında üzerleri branda ile örtülerek gizlenen yabancı uyruklu 40 kaçak ile 2 Türk organizatör şüphelisi jandarma tarafından yakalandı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen organizatör şüphelileri tutuklandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, istihbarat çalışmasıyla, Ayvacık İlçesi'nin Sokakağzı Mevkisi'nde yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçme hazırlığında olan yabancı uyruklu kaçaklar olduğunu belirledi. Bölgeye bu sabah operasyon düzenleyen jandarma, bir kamyonun kasasında üzerleri branda ile örtülü 20 Afganistan, 9 Suriye, 3 İran, 2 Somali, 2 Angola, 1 Orta Afrika, 1 Mali, 1 Gana, 1 Gambiya uyruklu kaçak

yakalandı. Aralarında kadın ve ççocukladrında bulunduğu toplam 40 kaçağın ifadelerinden yola çıkan jandarma organizatör şüphelisi olan 2 Türk vatandaşını da gözaltına aldı. Kaçaklar, jandarmadaki işlemlerinin ardından Ayvacık Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi. Adiyeye sevk edilen 2 organizatör şüphelisi ise tutuklandı.