Çanakkale'de Gecikmeli 19 Mayıs Kutlaması Yarıda Kaldı

Çanakkale'de Gecikmeli 19 Mayıs Kutlaması Yarıda Kaldı

Çanakkale'de Gecikmeli Olarak Yapılan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları, Şimşekler Çakmasının Ardından Başlayan Sağanak Yağmur Nedeniyle Yarıda Kaldı. Şiddetli Yağmur Sebebiyle Törene Katılan Öğrenciler Sırılsıklam Islandı.

Çanakkale'de Gecikmeli 19 Mayıs Kutlaması Yarıda Kaldı

Çanakkale'de gecikmeli olarak yapılan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, şimşekler çakmasının ardından başlayan sağanak yağmur nedeniyle yarıda kaldı. Şiddetli yağmur sebebiyle törene katılan öğrenciler sırılsıklam ıslandı.

Çanakkale il merkezinde sağanak yağmur sebebiyle geçtiğimiz hafta içerisinde yapılamayan 19 Mayıs kutlamaları, yine aynı saatte 18 Mart Stadyumu'nda başladı. Saat 20.00'de başlayan tören, havanın aniden bulutlarla kaplanması ve ardından aralıklara şimşeklerin çakması ile devam etti. Çakan şimşeklerin altında devam eden törenlerde öğrencilerin gösteri kısmına gelindiğinde ise aniden yağmur başladı. Sağanak yağmurla birlikte törene devam eden öğrenciler, öğretmenlerinin duruma müdahale etmesiyle gösteriyi

yarıda bırakarak tribünlere kaçmak zorunda kaldılar. Öğrencilerin bir kısmı ellerinde bulunan gösteri malzemeleri ile kendilerini ıslanmaktan korumaya çalışırken, bazı veliler de sahaya inerek çocukları ellerinde bulunan şemsiyelerle koruyup tribünlere götürmek zorunda kaldı. Daha sonra yapılan anonsla törenlerin iptal edildiği açıklandı.

Öte yandan, tören sırasında sık sık çakan şimşekler, vatandaşların büyük ilgisini çekti.

(AÖ-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA