Çanakkale'de Doğalgaz Kaçağı Korkusu

Çanakkale'de Doğalgaz Kaçağı Korkusu

Çanakkale'de Dardanel Fabrikalarının Bulunduğu Bölgede Yeralan Doğalgaz Çevrim İstasyonundan Etrafa Kesif Bir Koku Yayıldığı İhbarını Alan Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Ekipler Bölgede Önlem Aldı.yapılan İncelemede İse, Kokunun Öğle Saatlerinde Doğalgaz Çevrim İstasyonunda Yapılan Kokulandırma Çalışması Sırasında Etrafa Saçılan Maddeden Kaynaklandığı Öğrenildi.

Çanakkale'de Doğalgaz Kaçağı Korkusu

Çanakkale'de Dardanel fabrikalarının bulunduğu bölgede yeralan doğalgaz çevrim istasyonundan etrafa kesif bir koku yayıldığı ihbarını alan emniyet müdürlüğüne bağlı ekipler bölgede önlem aldı.Yapılan incelemede ise, kokunun öğle saatlerinde doğalgaz çevrim istasyonunda yapılan kokulandırma çalışması sırasında etrafa saçılan maddeden kaynaklandığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Çanakkale-İzmir karayolu Dardanel fabrikaları önünden geçen araç sürücülerinin etrafa yayılan bir gaz kokusu olduğunu emniyet birimlerine bildirmesinin ardından kısa sürede bölgede önlem alan ekipler, güvenlik açısından yolu trafiğe kapattı. Emniyet birimleri, olabilecek bir patlama ihtimaline karşı bölgeye 300 metre mesafeye kadar kimsenin yaklaşmasına izin vermezken, İzmir yönüne gidecek araçların da Kepez Limanı bölgesinden gitmeleri sağlandı. Belediye ve doğalgaz firması

yetkilileri ile yapılan görüşmelerin ardından ise gaz kokusunun öğle saatlerinde doğalgaz çevrim istasyonunda gerçekleştirilen bakım sırasında yere dökülen koku maddesinden kaynaklandığı öğrenildi. Bunun üzerine yol saat 22.20 sıralarında yeniden trafiğe açıldı.

(AÖ-OK-Y)