Çanakkale'de 4 Bin Meyve Kasası Alev Alev Yandı

Çanakkale'de 4 Bin Meyve Kasası Alev Alev Yandı

Çanakkale İl Merkezine Bağlı Saraycık Köyü Girişinde Bulunan Bir Kooperatife Ait Depodaki 4 Bin Meyve Kasası, Elektrik Kontağından Çıkan Yangında Alev Alev Yandı. İtfaiye Ekipleri, Yangını 4 Araçla Yaklaşık 2 Saatte Güçlükle Kontrol Altına Alabildi.

Çanakkale'de 4 Bin Meyve Kasası Alev Alev Yandı

Çanakkale il merkezine bağlı Saraycık köyü girişinde bulunan bir kooperatife ait depodaki 4 bin meyve kasası, elektrik kontağından çıkan yangında alev alev yandı. İtfaiye ekipleri, yangını 4 araçla yaklaşık 2 saatte güçlükle kontrol altına alabildi.

Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde Saraycık köyü girişindeki Kalkınma Kooperatifi'ne ait kasalama deposunda yangın çıktı. Yangından haberdar edilen itfaiye ekipleri, kısa sürede olay yerine geldi. Rüzgarın da etkisi ile kısa sürede yayılan yangında alevlerin boyu 5-6 metreye kadar ulaştı. Çanakkale Belediyesi'ne ait 3 itfaiye ekibinin yanı sıra askeriyeye ait bir itfaiye aracının da katıldığı söndürme çalışmalarına vatandaşlar da yardımcı olmaya çalıştı. Yaklaşık 2 saat sonra söndürülen yangında,

İstanbul'da bir tüccara ait olduğu ifade edilen 4 bin meyve kasası tamamen yanarak kül oldu. Yetkililer, yangının elektrik kontağından çıktığını belirtti. Depoda soğutma çalışmaları devam ediyor.

Yangınla ilgili tahkikat sürdürülüyor.

(AÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA