Çanakkale'de 1100 Kişiye Bisiklet Dağtıldı

Çanakkale'de 1100 Kişiye Bisiklet Dağtıldı

ÇANAKKALE Belediyesi'nin yürüttüğü proje kapsamında, başvuruda bulunan 1100 kişiye, 6 ay süreli olarak ücretsiz kullanacakları bisiklet tahsis edildi.

22.11.2016 15:51 | Son Güncelleme: 22.11.2016 15:51
Çanakkale'de 1100 Kişiye Bisiklet Dağtıldı

ÇANAKKALE Belediyesi'nin yürüttüğü proje kapsamında, başvuruda bulunan 1100 kişiye, 6 ay süreli olarak ücretsiz kullanacakları bisiklet tahsis edildi.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Çanakkale Belediyesi arasında fiziksel aktivitenin arttırılması için 'Bisiklet Yolu Yapımını Destekleme' protokolü yapıldı. Çanakkale Belediyesi'ne verilen 1100 bisiklet, başvuruda bulunan vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

Belediye hizmet binası önünde gerçekleşen törende konuşan Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan, bisikletlerin 6 ay süreyle ücretsiz tahsis ettiğini belirtti. Süre sonunda bisikletleri kullanmaya devam etmek isteyenlerin aracın halen kendilerinde ve hasarsız olduğunu beyan etmeleri halinde tekrar ücretsiz olarak kullanmaya devam edebileceklerini söyledi. Başkan Gökhan, bisikletin hava kirliliğini önlemeye yönelik önemli bir ulaşım aracı olduğunu belirterek, aynı zamanda sağlık açısından da faydaları olduğunu, bu nedenle vatandaşları teşvik etmeye yönelik projelerin hayata geçtiğini söyledi.

Dağıtım töreni sonrası Başkan Gökhan, bisikletlerini alan vatandaşlarla bisiklet binince renkli görüntüler oluştu.

- Çanakkale

Kaynak: DHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Şu an buradasınız: Çanakkale'de 1100 Kişiye Bisiklet Dağtıldı - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.3.2020 18:14:33. #1.15#
title