Çanakkale Dardanel İçin Sosyal Sorumluluk Projesi - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Çanakkale Dardanel İçin Sosyal Sorumluluk Projesi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Spor
Çanakkale Dardanel İçin Sosyal Sorumluluk Projesi

Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Dardanel Şirketler Grubu olarak, 3'üncü Lig'den Bölgesel Amatör Lig'e düşen Çanakkale Dardanel'i sosyal sorumluluk projesi olarak destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Dardanel Şirketler Grubu olarak, 3'üncü Lig'den Bölgesel Amatör Lig'e düşen Çanakkale Dardanel'i sosyal sorumluluk projesi olarak destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Çanakkale'de düzenlediği basın toplantısında kentte görev yapan ulusal ajansların temsilcileri ve yerel gazetelerin muhabir ve yönetim kadrosuyla bir araya geldi.

Geçen yıl, Spor Toto 3'ncü Lig'den Bölgesel Amatör Lig'e düşen Çanakkale Dardanel'in geleceğiyle ilgili bu basın toplantısını düzenlediğini belirten Niyazi Önen, Dardanel Şirketler Grubu'nun çalışmaları, yatırımları ve ekonomik alandaki son durumundan bahsetti.

"HEPİMİZİ ÜZDÜ"

Çanakkale Dardanel'in, Çanakkalespor olarak 1966 yılında kurulduğunu belirten Niyazi Önen, "Yani 52 yıllık bir geçmişi var. 1991'de de Çanakkale Dardanelspor adını aldı. Tam 27 yıldan beri Dardanel'in Çanakkale'de, Çanakkalespor'un diyelim sponsorluğunu yapıyoruz. Burada aralıksız olarak zor şartlara rağmen bunu yaptık. Geçmişi hepimiz biliyoruz. 3'ncü liglerdeydi. Hiç bir şey olmadan bu kulübü Dardanel Şirketler Grubu sponsorluğuna alarak isminde de değişiklik yaparak ve bir Anonim Şirketi haline de getirerek, o zaman 1'nci Lig'di, şu andaki Süper Lig muadilliğine kadar başarılara imza arttık. Daha sonra oralarda tutunamadık. 1'incilikler, 2'ncilikler ve 3'üncülükler iniş-çıkışlar oldu. En sonda da en başarısız yılımızı maalesef kulüp olarak geçen sene yaşadık. 3'üncü Lig'in bir altı olan Bölgesel Amatör Lig'e düştük. Bu hepimizi üzdü" dedi.

51 MİLYON 630 BİN 547 TL

Çanakkale'de Dardanel ile 27 yıllık süreçte futbol konusunda tecrübeler kazandıklarını ifade eden Niyazi Önen, "Bu süreçte şunu gördük. Bu iş için kulüplerin finansal kaynakları çok önemli. Son 10 yılda Dardanel Grubu şirketlerin, Çanakkale Dardanel'e yapmış olduğu katkı, 51 milyon 630 bin 547 Türk Lirası. Belirli bir hizmet veriliyorsa, bunun karşılığında bu grubun ne harcadığının, cebinden çıkan rakamın ne olduğunun da bilinmesi lazım" diye konuştu.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ OLARAK ÇANAKKALE DARDANEL'İ DESTEKLEME KARARI ALDIK

Önen, "Biz bu şehirden doğmuş bir grubuz. Buradaki markamızı gururla tüm Türkiye'de, tüm dünya'da kendi kategorimizde temsil ediyoruz. Bunu büyütüyoruz. Çanakkale'yle birlikte büyüyoruz. Çanakkale'de çok ciddi boyutlarda çalışanlarımız var. Onların aileleri var. İş yaptığımız yüzlerce kuruluş var. Sadece direk olarak bizim çatımız altında değil de, birlikte çalıştığımız bize hizmet veren, servis veren pek çok firma var. Dolayısıyla bizimde Çanakkale'nin sosyal yaşamına kayıtsız kalmamız düşünülemez. Biz aramızda uzun tartışmalar sonucunda bu işe kesinlikle devam etmeyi, ama bir sosyal sorumluluk projesi olarak Çanakkale Dardanel'i bundan sonra destekleme kararı aldık. Sosyal sorumluluk projesi ne demek. Biz özellikle gençlere, yani altyapı olarak tanımladığımız 13 yaşından başlayarak, 14-15-16-17-18-19'a kadar 6 grup ve bir de öndeki takım olmak üzere toplam 7 takımla, bir aralar eskiden başarıyla yaptığımız gibi, sadece buraya odaklanarak başta Çanakkale olmak üzere, Çanakkale'nin çevresinde, ilçelerimizde, komşu illerde yine oradaki futbolcu gençlere sahip çıkarak tesislerimizde futbol oynama imkanını, eğitim imkanını ve diğer eğitimleri olan sadece okul eğitimi değil, topluma iyi birer sporcu olmalarını da destekleyerek bu işi bir sosyal sorumluluk projesi gibi yapacağız" şeklinde konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-Basın toplantısından görüntü.

-Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen'ın konuşma görüntüsü.

- Çanakkale

Çanakkale Dardanel İçin Sosyal Sorumluluk Projesi

Çanakkale Dardanel İçin Sosyal Sorumluluk Projesi

Demirören Haber Ajansı - Spor Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500