Çanakkale Darbe Girişiminin Önlenmesi Tiyatro Oyunu Ile Anlatıldı

Çanakkale Darbe Girişiminin Önlenmesi Tiyatro Oyunu Ile Anlatıldı

Darbe girişiminin önlenmesi tiyatro oyunu ile anlatıldıÇANAKKALE'de, 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin önlenmesi sırasında yaşananlar "15 Temmuz; Zafer Demokrasinin, Meydanlar Milletindir" isimli tiyatro oyunu ile anlatıldı.

Çanakkale Darbe Girişiminin Önlenmesi Tiyatro Oyunu Ile Anlatıldı

Darbe girişiminin önlenmesi tiyatro oyunu ile anlatıldı

ÇANAKKALE'de, 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin önlenmesi sırasında yaşananlar "15 Temmuz; Zafer Demokrasinin, Meydanlar Milletindir" isimli tiyatro oyunu ile anlatıldı.

İÇDAŞ kongre merkezinde saat 20.00'de başlayan etkinliğe AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernekler ve çok sayıda vatandaş ile öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile devam etkinlikte Kur-an Tilaveti ile şehitlerimiz için dua okundu. Tiyatro oyununa geçilmeden önce kürsüye gelen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Ne yaparlarsa yapsınlar. Ne olursa olsun teslim olmadık. Olmayacağız. Adeta bir 15 Temmuz daha olsa Allah korusun dimdik ayakta duracağımızı bu akşam bir kez daha gösterdik. Aramızda yüzlerce, binlerce Ömer Halis Demir'ler olduğunu bir kez daha gösterdi. Onların silahları, teçhizatı olmamasına rağmen askerimizin içerisine giren hainleri engellemek için bu ülkenin demokrasisine, geleceğine, bayrağına, milli egemenliğine uzatan eli kırmak için iman dolu göğsüyle meydana çıktılar. ve o kararlılığı gösterdiler. Çünkü biz 'Zafer demokrasinindir. Meydanlar milletindir' dedik" dedi.

Turan'ın konuşmasının ardından Abdülkadir Katra Çanakkale Sanat Tiyatrosu oyuncuları 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin önlenmesi sırasında yaşananları "15 Temmuz; Zafer Demokrasinin, Meydanlar Milletindir" tiyatro oyunu ile anlattı.

Kaynak: DHA