Çanakkale: Çomü'de İlk Rektör Adayı Prof. Dr. Kaynaş Oldu

Çanakkale: Çomü'de İlk Rektör Adayı Prof. Dr. Kaynaş Oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (Çomü) Şubat Ayı İçerisinde Yapılacak Olan Rektörlük Seçiminde İlk Aday Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Kaynaş Oldu.

Çanakkale: Çomü'de İlk Rektör Adayı Prof. Dr. Kaynaş Oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ) şubat ayı içerisinde yapılacak olan rektörlük seçiminde ilk aday Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Kaynaş oldu.

Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Ziraat Fakültesi Dekanı Prof Dr. Kenan Kaynaş, şubat ayı içerisinde yapılacak olan rektörlük seçimine aday olduğunu belirterek, 1999 yılında göreve başladığı günden bu yana ÇOMÜ'de, Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Dekanlık, Üniversite Yönetim Kurulu ve Senato Üyelikleri, ESBAV Yönetim Kurulu Başkanlığı, değişik komisyon üyelikleri vb. görevlerde bulunduğunu bildirdi. Prof. Dr. Kenan Kaynaş, "Kazandığım tecrübelerden cesaret alarak, Atatürk ilke ve devrimlerinin çizgisinde, demokratik, katılımcı, saydam, yenilikçi bir yönetim anlayışla Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlük seçimlerine katılıyorum. Bilindiği gibi rektör, bir üniversitenin aynasıdır. Bu ayna dış dünyaya o üniversiteyi oluşturan tüm bireylerin ortak görüşünü yansıtır. Üniversite dışındaki kurumlar ve kamuoyu üniversiteyle ilişkilerini bu görüş ve üzerine kurulacak yapıdan etkilenerek şekillendirir. Bu ilişkinin boyutu, kurumun ve kurumu oluşturan bireylerin ortak hedeflerine ulaşmalarında önemli rol oynar. Bu bilinçle rektörlüğün üniversitelerde akademik görev içinde belirli bir süre için yapılacak onurlu bir iş olduğu ve asla profesyonelleştirilmemesi gerektiğine inanıyorum. Üniversitemizin kurumsallaşması ve sürdürülebilir gelişmesinde kazanılan ivmenin devam edeceğini ümit ederek, geldiğimiz bu noktada, siz değerli öğretim üyelerinin yapacakları tercihlerle bu sorumluluğunuzu en iyi şekilde yerine getireceğinizden kuşkum yoktur. Önümüzdeki günlerde yaşayacağımız Rektör Adayı Belirleme Seçim sürecinde bu hizmet yarışına katılan diğer adaylara başarı dileklerimle, sürecin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin ismine yakışır şekilde tüm personelinin onur ve gurur duyacağı olgunlukla tamamlanmasını diliyorum" dedi.

1992 yılında kurulan ve yaklaşık 17 bin öğrenciye eğitim veren ve bünyesinde 300 öğretim üyesi bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Şubat 2007 tarihinde yapılacak seçimde 5. Rektör seçilecek.