Çanakkale: Çanakkale'de Vapur Arızası Yolcuları Çileden Çıkardı

Çanakkale: Çanakkale'de Vapur Arızası Yolcuları Çileden Çıkardı

Çanakkale'de Gökçeada ile Deniz Ulaşımının Sağlandığı Vapurun Arıza Yapması, 1.5 Saat Süre ile Vapur Bekleyen Yolcuları Çileden Çıkardı.

Çanakkale: Çanakkale'de Vapur Arızası Yolcuları Çileden Çıkardı

Çanakkale'de Gökçeada ile deniz ulaşımının sağlandığı vapurun arıza yapması, 1.5 saat süre ile vapur bekleyen yolcuları çileden çıkardı.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz hafta içerisinde bakımı tamamlanarak İstanbul'dan Çanakkale'ye gelen ve hafta boyu birkaç kez sefer yapan "Bandırma" isimli feribotun saat 17.00'de kalkmasını bekleyen onlarca yolcu, geminin yeniden arıza yaptığını öğrenince duruma tepki gösterdi. 1.5 saat boyunca geminin girişinde ve içinde bekleyen yolcular, yetkililerden konu ile ilgili bilgi alamadıkları iddiasıyla tepkilerini artırdı. Gökçeada'ya ulaşımda sık sık böyle olaylarla karşılaştıklarını belirten yolcular, kendilerinin burada mağdur durumda bırakıldığını savundu. İskelede yolcularla yetkililer arasında yaşanan gerginlik, yolcuların "Haznedar" isimli arabalı vapuru ile adaya götürüleceklerinin belirtilmesinin ardından sona erdi.

Çanakkale'de deniz ulaşımını sağlayan şirket olan GESTAŞ A.Ş.'nin Genel Müdürü Hasan Yürükçü, Gökçeada ile ulaşımın sağlandığı Bandırma isimli feribotun 1 hafta önce İstanbul'dan bakımdan geldiğini belirterek, "Gemilerin hava ve yakıt devrelerinde, tersanelerde uzun süre bekleyince nem ve toz nedeniyle arızalar meydana gelebilir. Feribottaki arıza da bu tip sorundan kaynaklandı. Mağdur olmamaları için yolcularla araç sürücülerini Haznedar isimli arabalı vapuru ile adaya gönderdik" dedi.