Çanakkale: Çanakkale'de Askeri Helikopter 2 Hastanının Hayatını Kurtardı

Çanakkale: Çanakkale'de Askeri Helikopter 2 Hastanının Hayatını Kurtardı

Çanakkale'nin Gökçeada İlçesi'nde Kalp Krizi Geçiren 2 Hasta, Arabalı Vapurun Çalışmaması Sebebiyle Çanakkale'ye Sevk Edilemeyince Devreye Giren Askeriye, Helikopterle Hastaları Çanakkale'ye Getirerek Hayatlarını Kurtardı.

Çanakkale: Çanakkale'de Askeri Helikopter 2 Hastanının Hayatını Kurtardı

Çanakkale'nin Gökçeada İlçesi'nde kalp krizi geçiren 2 hasta, arabalı vapurun çalışmaması sebebiyle Çanakkale'ye sevk edilemeyince devreye giren askeriye, helikopterle hastaları Çanakkale'ye getirerek hayatlarını kurtardı.

Edinilen bilgiye göre, sabah saat 11.00 sıralarında kalp krizi geçiren Sayali Dayı (65) ve Ayşe Erunsal (60) isimli iki bayan, acilen Gökçeada Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan muayenede kişilerin Çanakkale Devlet Hastanesi'ne sevk edilmesine karar verildi. Ancak saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreyi bulan şiddetli poyraz fırtınası sebebiyle arabalı vapur çalışmadığı için 2 şahıs da hastanede beklemek zorunda kaldı. Devreye giren yetkililer, bu kez askeriyeden yardım talep etti. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait botla Çanakkale'ye götürülmek istenen 2 kişi, bota bindirilerek yola çıkarıldı. Ancak bir süre sonra Sahil Güvenlik botu da olumsuz deniz şartları nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı. Tekrar hastaneye geri götürülen hastaların imdadına ise bu kez askeriyeye ait helikopter yetişti. Akşam saat 19.15 sıralarında Gökçeada'ya giden askeri helikoptere bindirilen 2 kişi, Çanakkale'ye getirildi. Askeri havaalanında bekleyen 2 ambulansa konulan hastalar, acilen Çanakkale Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

Hasta yakınlarından Ali Dayı, sabah saat 11.00 sıralarında aniden kalp krizi geçiren yakınlarının şiddetli fırtına sebebiyle vapurun çalışmaması üzerine Çanakkale'ye sevk edilemediğini belirterek, "Bunun üzerine ilk önce Sahil Güvenlik botu ile sevk yapılmaya çalışıldı. Ancak dalgalar çok fazla olduğu için geri dönmek zorunda kaldık. Akşam saatlerinde de imdadımıza askeriyeye ait helikopter yetişti. Allah askerimizden razı olsun" dedi.

Hastanede tedavi altına alınan hastalarının durumlarının iyi olduğu öğrenildi.