Çanakkale 1915 Tır Müzesi, Pazar'a Geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Çanakkale 1915 Tır Müzesi, Pazar'a Geldi

AA - Haberler | Yerel
Çanakkale 1915 Tır Müzesi, Pazar'a Geldi

Çanakkale Deniz Zaferi ile Çanakkale ruhunu, bu kente gidemeyenlere anlatmak için oluşturulan "Çanakkale 1915 Gezici Tır Müzesi" Rize'nin Pazar ilçesine geldi

Çanakkale Deniz Zaferi ile Çanakkale ruhunu, bu kente gidemeyenlere anlatmak için oluşturulan  "Çanakkale 1915 Gezici Tır Müzesi" Rize'nin Pazar ilçesine geldi.

"Şehitler Diyarından Anadolu'ya" sloganıyla Türkiye'yi dolaşan ve bu kapsamda geldiği Rize'nin Pazar ilçesindeki Karadeniz Caddesi'ne park edilen gezici müze, 3 gün boyuncu ziyaretçilere açık kalacak.

Proje koordinatörü Ahmet Uslu, burada yaptığı açıklamada, amacının 1915 ruhunu insanlara en iyi şekilde yansıtabilmek olduğunu ifade ederek. "Türk milletinin hangi acılardan, hangi dönemlerden geçtiğini gördük. Sınırsız güce karşı nasıl mücadele verildiğini de gördük. Çanakkale şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun. Allah bize bir kez daha Çanakkale'yi göstermesin" dedi.

Müze sorumlusu Enver Ali Kılıçgedik ise 3 yılda 52 il ve 400 ilçeyi ziyaret ettiklerini ve yaklaşık 15 milyon kişinin tırı ziyaret ettiğini ifade ederek, kendilerini destekleyenlere teşekkür etti. - Rize

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title