Çamurun Gerçek Ustaları

Çamurun Gerçek Ustaları

Tepebaşı Belediyesi’nin bu yıl 11’incisini düzenlediği Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu, kapılarını her yaştan vatandaşlar için açtı.

Çamurun Gerçek Ustaları

Tepebaşı Belediyesi'nin bu yıl 11'incisini düzenlediği Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu, kapılarını her yaştan vatandaşlar için açtı. Çok yönlü bir kent etkinliği olan sempozyum bir yanıyla da çocuklara ulaşmaya devam ediyor.

İlk günden itibaren vatandaşların büyük ilgi gösterdiği sempozyum çeşitli etkinlikler ile kenti kucaklarken, çocuklar da kendileri için hazırlanan alanda uzmanlar eşliğinde çok sevdikleri çamurun yepyeni yönlerini keşfediyorlar. Eski Eti Fabrika alanında devam eden sempozyum çalışmalarında çamurdan çeşitli figürler yapan çocuklara pişmiş toprağın binlerce yıllık geleneği, çocuk atölyesi ile aktarılıyor. Tepebaşı Belediyesi'nin çocuk sanat ve kültür merkezlerinden gelen geleceğin minik seramik sanatçıları, hayal güçleri ile birbirinden güzel işlere imza atıyor. Vatandaşlar da sempozyum alanını ziyaret ederken, çocuklarıyla bu güzel sanat ve yapı malzemesiyle tanışmış oluyor.

Sempozyum boyunca devam edecek olan çocuk atölyeleri, geçtiğimiz yıl bine yakın çocuğu ağırlamış ve bu güzel kent mirasıyla tanışmasını sağlamıştı. - ESKİŞEHİR