Çamuroğlu: Amacımızı Elde Ettik

Çamuroğlu: Amacımızı Elde Ettik

AK Parti İstanbul Milletvekili Reha Çamuroğlu, Muharrem Ayı İftar Yemeğinde 'Sayın Başbakanımız'ın Konuşmasını Tekrar Dikkatle Dinlerseniz Bunun Devamı Konusunda Kararlılığımızı Görürsünüz. Amacımızı Elde Ettiğimizi Rahatlıkla Düşünüyorum, Söylüyorum. Çok Mutluyum Şu Anda' Dedi.

Çamuroğlu: Amacımızı Elde Ettik

AK Parti İstanbul Milletvekili Reha Çamuroğlu, Muharrem ayı iftar yemeğinde ''Sayın Başbakanımız'ın konuşmasını tekrar dikkatle dinlerseniz bunun devamı konusunda kararlılığımızı görürsünüz. Amacımızı elde ettiğimizi rahatlıkla düşünüyorum, söylüyorum. Çok mutluyum şu anda'' dedi.

Çamuroğlu, Bilkent Otel'de düzenlenen yemekteki konuşmasına, katılımcılara teşekkür ederek başladı.

Tarihin ''kanlı bir macera'' olduğunu ifade eden Çamuroğlu, pek çok tarih kitabının yalan söylediğini savundu.

Çamuroğlu, farklılıkların milletleri zenginleştirdiğini vurgulayarak, ''İçinde farklılıkları barındırmak, milletleri zayıflatmaz, aksine güçlendirir. Farklılıkları olmayan milletler ya masallarda olur, ya kabuslarda'' dedi.

Çamuroğlu, demokratik toplumlarda Kürtler ve Aleviler gibi farklılıkların sorunlarının toplumun tamamının sorunu olduğunu söyledi.

Farklılıkların düşüncelerini özgürce söyleyebildikleri toplumların demokrasisinin güçlü olduğunu anlatan Çamuroğlu, ''Oturacağız konuşacağız, tartışacağız, birbirimizin yüzüne bakacak, sofrasına oturacak, birbirimizin sorunlarına birlikte çözüm bulacağız. Buraya bütün farklılıklarımızın sorunlarına haldaş olmaya geldik'' diye konuştu.

AK Parti İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit de etnik kimliklerin, dini ve milli değerlerin arkasına saklanan istismarcı yaklaşımlarla siyaset yapılamayacağını ifade ederek, Türkiye'de etnik köken ve inanç grupları ne olursa olsun bütün vatandaşların bir arada, barış içinde yaşamaları ve kendi kimliklerini özgürce ifade edebilmelerinin yollarının aranması gerektiğini söyledi.

Bu arada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çamuroğlu, ''İftara kaç Alevi örgütü katıldı?'' sorusuna ''15 Ocak Salı günü basın toplantısı yapacağım. Bunları ancak o zaman açıklayabilirim. Şu anda benim bunu bilmem mümkün değil. Çünkü yardımcılarım takip etti'' yanıtını verdi.

''Ana Muhalefet Partisi, kendi arka bahçesi addettiği alanı koruma derdinde'' görüşünü dile getiren Çamuroğlu, ''CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kendisine yönelik iftiralarda bulunduğu için dava açmak zorunda kaldığını'' söyledi.

Çamuroğlu, ''Eğer iddiasını ispatlayamazsa müfteri olarak milletvekilliğinden istifaya davet ettim. İspatlasın ben milletvekilliğinden istifa edeyim'' şeklinde konuştu.

MHP'nin de ''bu konuda susmayı, tavır ortaya koymamayı yeğlediğini'' savunan Çamuroğlu, ''Tavırlarına saygı duyarım. Bir bildikleri vardır herhalde'' dedi.

DTP'nin ise ''anlayamadığı şekilde hücuma geçtiğini'' ifade eden Çamuroğlu, ''O da kendi bilecekleri iş. Allah selamet versin'' görüşlerini dile getirdi.

Kaynak: AA