Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla program düzenlendi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla program düzenlendi.

Karamürsel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda konuşan İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, bu yıl Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın ana temasının "Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler" olarak belirlendiğini söyledi.

İlçede bu temaya yönelik etkinliklerin düzenleneceğini vurgulayan Özdemir, "1986 yılından bu yana Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl ekim ayının ilk haftası, Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kabul edilmiştir. Hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerle, din görevlisinin İslam tarihi ve medeniyetindeki yeri ve önemi üzerinde durulacak. Din hizmetlerine büyük emekler vermiş örnek şahsiyetler ile cami ve Kur'an kurslarının imar ve ihyasında önemli fedakarlıklarda bulunan hayır sahipleri hatırlanacak. Toplumu din ve dini konularda aydınlatmak gibi ulvi bir vazifeyi omuzlamış diyanet camiasının bir ferdi olarak, camiler haftasında da toplumumuza dini konularda aydınlatıcı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz." ifadesini kullandı.

Daha sonra Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman, "Camiler ve Din Hizmetlerine Adanmış Ömürler" adlı konferans verdi.

Programa, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı Vekili Başkan Yardımcısı Ali Karacan, CHP İlçe Başkanı Ali Kara, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mehmet Özalay, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Ekin ve vatandaşlar katıldı.