Çambaşı Haberleri

Çambaşı haber, Çambaşı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çambaşı - 19.9.2019
İki bin rakımlı yayladaki 5 yıldızlı otelde çalışmalar sürüyor
Ordu'nun önemli turizm alanlarından iki bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda yapılan 5 yıldızlı otelin inşaatında çalışmalar sürüyor.
Çambaşı - 3.9.2019
Boztepe'nin turizm cazibesi artırılacak
Boztepe için beş aşamadan oluşan projelerle buraya daha fazla yerli ve yabancı turistin ilgisini çekeceklerini ifade eden Güler, şöyle konuştu: "Birinci aşama olan Bulutlara Dokunun Projesi'nin yapısal projesi tamamlandı. Şimdi ise peyzaj düzenlemesine başlıyoruz. İkinci aşamada yayalaştırma, üçüncü aşamada yöresel ürünlere ait satış birimlerinin oluşturulması, dördüncü aşamada Boztepe'yi arkadan dolaşacak alternatif yol güzergahı, beşinci aşamada ise önümüzdeki günlerde açıklayacağımız sürpriz bir projemiz yer alıyor. Ayrıca Boztepe'ye ulaşımı sağlayan ve üç şeride çıkardığımız yolda da çalışmalarımız son hızıyla sürüyor. Tüm bu projelerimiz tamamlandığında Boztepe'nin güzelliğine güzellik katacağız." Güler, turizm alanında başka önemli çalışmalar yürüttüklerini kaydederek, şunları söyledi: "Hem doğal güzelliklerimizi ön plana çıkarmak hem de tarihi değerlerimizi turizme kazandırmak için çalışmalarımız var. Kurul Kalesi'nde kazı çalışmalarımız sürüyor. Yine Yason Burnu ile ilgili projelerimiz var. Mesudiye, Fatsa ve Ünye'de arkeolojik kazılar düşünüyoruz. Turistik tesislerle denizin kullanılmasıyla ilgili çalışmaları sürdürüyoruz. Çambaşı Yaylası'nda iş adamlarımızla yeni bir otelin temelini attık.
Çambaşı - 16.8.2019
"Ordu yatırımlarla taklit edilen bir şehir olacak"
"Köylerdeki evleri restore ederek pansiyonculuğa açıyoruz" Çambaşı Yaylası'nın çekim merkezi olmaya devam edeceğine dikkati çeken Güler, "Çambaşı'nda güzel bir otelin temelini attık.
Çambaşı - 30.7.2019
Ordu'da kurban kesim ve satış noktaları
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla kurban kesimi ve satışının yapılacağı yerlerdeki hazırlıklara devam ediyor. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediyesinin, 8 ilçede 9 ayrı noktada bulunan kesim yerlerinde bayram süresince veterinerler kontrolünde kurban kesimi yapacağı belirtildi. Belediyeye ait mezbahalarda kesim yaptırmak isteyen vatandaşların, buralara başvurarak kesim için sıra numarası ve randevu alacağı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Kesim için randevu alan vatandaşların kurbanlıkları, sırası geldiğinde 10-15 dakika içerisinde kesilip parçalanarak kendilerine teslim edilecek. Büyükşehire ait 9 kesim noktasında yapılacak kurban kesimlerinde, işlemlerin hızlı ve sağlıklı bir şekilde sorunsuzca yapılabilmesi için veteriner hekim, kesim elemanları ve yardımcı personelden oluşan toplam 64 personel görev yapacak. Altınordu ilçesi Eskipazar Mahallesi'nde serbest kesim alanında vatandaşlar, kendi kurbanlarını da kesebilecek." Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, kurban ibadetlerinin rahatlıkla yapılabilmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını vurguladı. Bayram süresince Altınordu, Ünye, Fatsa, Aybastı, Gölköy, Akkuş, Kumru ve Çambaşı ilçesi mezbahaları ile Altınordu Eskipazar Mahallesi'ndeki kurban satış yerine kurulacak mobil mezbahada açık kesim alanında kurban kesimi yapılacağını anlatan Güler, "Kurbanlıklar, veteriner hekimlerin kontrolünde 10-15 dakikada kesilecek ve ardından vatandaşlara teslim edilecek.
Çambaşı - 21.7.2019
18. Geleneksel Çambaşı Yaylası Festivali
Ordu'nun 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda düzenlenen "18. Geleneksel Çambaşı Yaylası Festivali" sona erdi.
Çambaşı - 20.7.2019
18. Geleneksel Çambaşı Yaylası Festivali
Ordu'nun iki bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda "18. Geleneksel Çambaşı Yaylası Festivali" düzenlendi.
Çambaşı - 4.7.2019
"15. Vosvos Şenliği"
Ordu'nun obalar şehri olduğuna dikkati çeken Güler, "Arkadaşlarımız birkaç gün Çambaşı'nda Çelikkıran Obası'nda kalacaklar.
Çambaşı - 4.7.2019
Ordu'da "15. Vosvos Şenliği"
Ordu'nun obalar şehri olduğuna dikkati çeken Güler, "Arkadaşlarımız birkaç gün Çambaşı'nda Çelikkıran Obası'nda kalacaklar.
Çambaşı - 1.7.2019
Ordu'da "15. Vosvos Şenliği" başladı
Daha sonra 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'na çıkacak vosvos tutkunları Çelikkıran Obası'nda kamp kuracak.
Çambaşı - 19.6.2019
"Çambaşı Yaylası'nın adının dört mevsim anılmasını istiyoruz"
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, "Geçmişte adı sadece yaz aylarında anılan Çambaşı Yaylası'nın adını artık dört mevsim anılmasını istiyoruz.
Çambaşı - 11.6.2019
"Yeşil Yol projesi, Karadeniz Bölgesi'nin tanıtımına destek olacak"
Söz konusu projenin Ordu etabında 1500 rakımlı Aybastı Perşembe Yaylası ile 2 bin rakımlı Kabadüz Çambaşı Yaylası'nın birleştirilmesinin hedeflendiğini belirten Güler, "Coğrafya oldukça yüksek kesimden geçtiği için 2013 yılında başlayan çalışmalarla yol aşama aşama tamamlanıyor.
Çambaşı - 30.5.2019
Ordu'da orman gülleri yaylaları renklendirdi
Havaların ısınmaya başlamasıyla Ordu'nun Korgan ilçesindeki Apsut ile Kabadüz ilçesindeki Çambaşı yaylalarında, sarı ve mor renkte açan orman gülleri, kartpostallık görüntüler oluşturdu.
Çambaşı - 28.5.2019
Ordu'nun seyir terasına 20 milyon liralık yatırım
Bölgenin yabancı misafirler için turistlik bir destinasyon olduğunu vurgulayan Güler, "Vatandaşlar Ordu'nun tüm güzelliğini buradan rahatlıkla seyredebilecekler. Buraya çıkan daha uzun süre vakit geçirecekler. İnşallah benzer çalışmayı ikinci bir destinasyon alanımız olan yer Çambaşı Yaylası içinde gerçekleştireceğiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çambaşı Haberleri | Çambaşı Haber - Haberler - Sayfa 4 - Çambaşı haberleri, son dakika çambaşı haber ve gelişmeleri burada. Ordu'ya mevsimin ilk karı yağdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 09:58:01. #1.15#
title