Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Şanlıurfa'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Şanlıurfa'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Şanlıurfa'da neyi planlayıp neyi vadettiysek onları kendi sürelerinde tamamlayacağız" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Şanlıurfa'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Şanlıurfa'da neyi planlayıp neyi vadettiysek onları kendi sürelerinde tamamlayacağız" dedi.

Bakan Çelik, Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Şanlıurfaspor'un sezon açılışı etkinlikleri kapsamında Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bursaspor ile yapacağı dostluk maçını izlemek için geldiği Şanlıurfa'da Bursaspor yöneticileriyle bir araya geldiği otelin çıkışında, gazetecilerin Şanlıurfa'da yürütülen projelerle ilgili sorularını cevaplandırdı.

Türkiye genelinde 50 bin işsiz gencin yararlanacağı Toplum Yararına Çalışma Programı'ndan Şanlıurfalı gençlerin de istifade edeceğini belirten Çelik, İŞKUR Müdürlüğü bünyesinde çalışmaların devam ettiğini belirterek, "İhtiyaçlara ve işin konumuna göre çok önemli sayıda burada toplum yararına çalışacak işçiler istihdam edilecek. Bunların sayısı 3 bin de olabilir, 5 bin de olabilir, 10 bin de olabilir. Konu, proje ve ihtiyaç çerçevesinde ele alınacak" diye konuştu.

Bir gazetecinin, Şanlıurfa'daki çevre yolları ve elektrik sorunun giderilmesine yönelik atılacak adımları sorması üzerine Faruk Çelik, bunların temel sorunlar olduğunu, çevre yollarının tamamlanması için öngörülen bir süre olduğunu hatırlattı.

Bu sürede planlanan projelerin tamamlanacağını ifade eden Çelik, şunları söyledi:

"Şanlıurfa'da neyi planlayıp neyi vadettiysek onları kendi sürelerinde tamamlayacağız. Bundan Şanlıurfalıların kuşkusu olduğu inancında değilim. Mesela bu yıl bin 600 yataklı hastane ihalesini yapıyoruz. Abide Meydanı ihalesini yapıyoruz. Topçu Meydanı'nın yıkımını gerçekleştirdik. Onbir Nisan ve Samsat Meydanı projeleriyle ilgili kararları da çıkardık. Yine Balıklıgöl'e su getirilmesiyle ilgili 17-18 trilyonluk imkanının Kalkınma Bakanlığından tahsisini gerçekleştirdik. Şimdi Haleplibahçe'de yapılacak müzelerle ilgili talep yazılarını ilgili bakanlıklar nezdinde takip ettiriyoruz. Çok yönlü, yaygın şekilde projelerin üzerindeyiz. Takdir edersiniz ki seçimden 2 ay sonra bunlar bitsin diye bir şey yok. 4 yıllık süre içerisinde bunlar yerli yerine oturacak inşallah. "

Faruk Çelik, ayrıca yapımı devam eden Viranşehir-Ceylanpınar yolunun da öncelikli projeler arasında yer aldığını belirterek, yıl sonuna yetişmemesi durumunda gelecek yılın ilk yarısına kadar mutlaka tamamlanacağını kaydetti.

- ŞANLIURFA