Çalışma Bakanı'ndan Taşeron İşçilere Müjde

Çalışma Bakanı'ndan Taşeron İşçilere Müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Eğer şartlar ve Meclis takvimi çalışma düzeni mümkün kılabilse alt işveren dediğimiz taşeron uygulamalarıyla ilgili düzenlemeyi de huzurlarınıza getirip oradaki uygulamalardan kaynaklanan emeğin"...

Çalışma Bakanı'ndan Taşeron İşçilere Müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Eğer şartlar ve Meclis takvimi çalışma düzeni mümkün kılabilse alt işveren dediğimiz taşeron uygulamalarıyla ilgili düzenlemeyi de huzurlarınıza getirip oradaki uygulamalardan kaynaklanan emeğin sömürüsüne dönük yanlışlar, eksikler varsa onlarında ortadan kaldırılmasını inşallah hedeflemiş bulunuyoruz. Bakanlık mutfağında bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

-Meclis Genel Kurulu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Çelik, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, "Acı Badem'deki Tıp Fakültesi'ndeki kızını usulsüz Hacettepe İngilizce bölümüne nakledilmiş, böyle bir siyasi kadrosu olur mu?" şeklindeki sorusuna, "Sayın Çölaşan bir iftira atmış. Yargıda hesaplaşacağız. Beni üzen idealist bir tıp öğrencisini, hepinizin çocukları var, ismini zikrederek alçak bir şekilde karalamasıdır. Bütün bilgi ve belgeler bir tane Çölaşan'ı haklı çıkaracak bir şey varsa bakanlığı da milletvekilliğini de bırakacağım" dedi.

ANKARA

(MG/OLÇ) - Ankara