Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: Kıdem Tazminatıyla Ilgili Teknik Çalışmaları Dün Itibariyle Tamamladık...
Haberler » Güncel » Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: Kıdem Tazminatıyla Ilgili Teknik Çalışmaları Dün Itibariyle Tamamladık... - Haber

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: Kıdem Tazminatıyla Ilgili Teknik Çalışmaları Dün Itibariyle Tamamladık...

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: Kıdem tazminatıyla ilgili teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladıkÇalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatıyla ilgili, "Kıdem tazminatıyla ilgili teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: Kıdem tazminatıyla ilgili teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık


Çalışma Bakanı kıdem tazminatıyla ilgili, "Kıdem tazminatıyla ilgili teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık. Yüzde 70 ortak paydada buluşmayı başarabilirsek önümüzdeki süreçte hükümet düzenlemeyi parlamentoya götürür" dedi.


Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatıyla ilgili bakanlıkta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Müezzinoğlu, "Pozisyonuna göre koşullar işçinin aleyhine gelişiyor. Bu son derece net. Bu tabloyu kimsenin görmemezlikten gelme hakkı yok. Uzun süredir bu tablo 30, 40 yıldır en ideal şekilde yalnız çalışanın yüzde 20'si yüzde 25'i bu en ideali. Yüzde yüz istifade edebiliyor diyen de yok. Yüzde 20'si yüzde 25'lik kitle, kabul edilebilir karşılılığını aldığını söylüyor" diye konuştu.


"13 MİLYON ÇALIŞANIMIZIN 10 MİLYONUN MAĞDUR OLDUĞU BİR SİSTEM"


Müezzinoğlu, "Yüzde 80'lik bir kitle tamamen mağdur. Bu kitlenin tamamen mağdur olduğunu gördüğümüz bunu iş veren görüyor. Sendika görüyor. Bunun bedelini çalışan insanımız ödüyor. Ana sorunu böyle görmek lazım. 13 milyon çalışanımızın 10 milyonun mağdur olduğu bir sisteme daha çok rıza mı göstereceğiz. Yoksa burayı güvenceli olacak. Hakkaniyetli olacak. Şeffaf olacak sürdürülebilir olacak. Bütün ana parametreleri binanın ana kolonları gibi işçi kardeşlerimizin alın terini koruyacak şekilde bu dört ana başlığın üzerine şekillendirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.


"KIDEM TAZMİNATIYLA İLGİLİ TEKNİK ÇALIŞMALARI DÜN İTİBARİYLE TAMAMLADIK"


Kıdem tazminatıyla ilgili teknik çalışmaların dün itibariyle tamamlandığını belirten Müezzinoğlu, "Teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık. Bu tabloyu görüp niyetimiz bir an önce çözmek. Yüzde 70 ortak paydada buluşmayı başarabilirsek önümüzdeki süreçte hükümet düzenlemeyi parlamentoya götürür. Bir çalışma sürecine daha ihtiyacımız var" dedi.


ANKARA (DHA)


(Tür: Ankara)

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Çalışma Bakanı Müezzinoğlu: Kıdem Tazminatıyla Ilgili Teknik Çalışmaları Dün Itibariyle Tamamladık...

Manşet

Haberler