Çalıntı Saat Aranılan Evde Cephanelik Çıktı

Çalıntı Saat Aranılan Evde Cephanelik Çıktı

İstanbul Polisi Çalıntı Saatleri Ararken Cephanelik Ele Geçirdi. Saatleri Sattığı İleri Sürülen Kuyumcu Ali Orhan G.'in (25) Evinde Biri Katlanabilir Dürbünlü ve Susturuculu ve Suikastlerde Kullanılan 3 Tüfek ile 7 Tabanca Bulundu. Evde Bu Silahlara Ait Çeşitli Çap ve Markalarda 740 Mermi de Ele Geçirildi.

Çalıntı Saat Aranılan Evde Cephanelik Çıktı
08.01.2010 14:22 | Son Güncelleme: 08.01.2010 14:22

İSTANBUL polisi çalıntı saatleri ararken cephanelik ele geçirdi. Saatleri sattığı ileri sürülen kuyumcu Ali Orhan G.'in (25) evinde biri katlanabilir dürbünlü ve susturuculu ve suikastlerde kullanılan 3 tüfek ile 7 tabanca bulundu. Evde bu silahlara ait çeşitli çap ve markalarda 740 mermi de ele geçirildi.

OPERASYONDA ELE GEÇİRİLEN CEPHANELİK

KUYUMCUDA CEPHANELİK ÇIKTI/ WEB TV        

İzmir’de 24 Kasım 2008'de toplam değeri 737 bin lira değerinde saat çalındı. Çalıntı saatlerin izi, İstanbul'daki Kapalıçarşı’da bulundu. Polis çalıntı saatlerin yüksek fiyatlarda turistlere satıldığının öğrendi ve operasyona başladı. Kısa bir takibin ardından çalıntı saatleri sattıkları belirlenen kuyumcular Cem A. (34) ile Ali Orhan G. (25) gözaltına alındı.

Polis saatleri bulmak için Ali Orhan G.’nin Bahçelievler, Siyavuşpaşa’daki evinde arama yaptı. 3 tüfek ile 7 tabanca bulundu. Bunlardan sadece birinin ruhsatlı olduğu belirlendi. Tüfeklerden ise, ikisinin 22 kalibrelik birinin de 45 kalibrelik olduğu anlaşıldı.

Hırsızlık Büro Amirliği'nde yapılan sorgusunda silahların kardeşine ait olduğunu söyleyen Ali Orhan G. eve nasıl konulduklarını bilmediğini söyledi. Poliste işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye çıkarılan Ali Orhan G., silah kanuna muhafelet suçundan çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Savcılık aynı evde yaşayan ve daha önce ifadesi alınıp serbest bırakılan Ali Orhan G.’nin annesi Nezihe G.’yi evde bulunan “Vahim silahlar” yüzünden tekrar mahkemeye çağırdı. Polis ekipleri tarafından evinden alınan ve mahkemeye salonuna getirilen Nezihe G. de tutuklandı. Anne ile oğlu cezaevine konuldu.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title