Çalık Holding: Teminatlar Gösterildi

Çalık Holding: Teminatlar Gösterildi

Çalık Holding'den Yapılan Açıklamada, "Sabah -Atv Ticari İktisadi Bütünlüğü Devralınırken Grubumuzun Kullanmış Olduğu Kredi İçin Gerekli Teminatlar Gösterilmiş, Tüm Kredi Alım Süreçleri Yasal Mevzuat ve Denetimler Çerçevesinde Gerçekleşmiştir" Denildi.

Çalık Holding: Teminatlar Gösterildi

Çalık Holding'den yapılan açıklamada, "Sabah-ATV Ticari İktisadi Bütünlüğü devralınırken grubumuzun kullanmış olduğu kredi için gerekli teminatlar gösterilmiş, tüm kredi alım süreçleri yasal mevzuat ve denetimler çerçevesinde gerçekleşmiştir" denildi.

Holdingden yapılan yazılı açıklamada, "Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Elektrik Mühendisleri Odasının (EMO), dün Çalık Holding ve holdinge bağlı bazı şirketlere ilişkin kamuoyunu yanıltıcı iddia ve ithamlarda bulunduğu" ifadesine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bazı basın yayın organlarınca, yıpratma hissi uyandırır nitelikte, araştırma yapılmadan yayınlanan ve arkasında iyi niyet bulunmadığı açık olan 'Vakıfbank ve Telekom Çalık'a Çalıştı' başlığı altındaki asılsız ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik bu iddialara ilişkin, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla bir açıklama yapma gereği doğmuştur.

Sabah-ATV Ticari İktisadi Bütünlüğü devralınırken grubumuzun kullanmış olduğu kredi için gerekli teminatlar gösterilmiş, tüm kredi alım süreçleri yasal mevzuat ve denetimler çerçevesinde gerçekleşmiştir."

Kaynak: AA