Çakır Hülya'nın Aşk Kadınları

Çakır Hülya'nın Aşk Kadınları

Yaşı Küçük Türk ve Yabancı Uyruklu Kızları, Kurdukları Üç Ayrı Grupla Fuhuşa Zorlayan 22 Kişilik Şebeke Çökertildi.

Çakır Hülya'nın Aşk Kadınları

Yaşı küçük Türk ve yabancı uyruklu kızları, kurdukları üç ayrı grupla fuhuşa zorlayan 22 kişilik şebeke çökertildi. Çetenin, fuhuş yapan kadınları ‘koli’ olarak adlandırdı.

İZMİR’de ve Aydın’ın Kuşadası ilçesinde, yaşı küçük kızların fuhuşa zorlandığı ihbarını alan İzmir Ahlak Büro Amirliği ekipleri araştırma başlattı. Ekipler, teknik ve fiziki takibe alınan şebeke elemanlarının ‘Çakır Hülya’ lakaplı H.K.’nin liderliğinde üç ayrı grup halinde faaliyet gösterdikleri saptandı.

28 ADRES BASILDI

4 ay süren takip sonucu İzmir ve Aydın’da 26 ev ile 2 otele eş zamanlı baskınlar düzenlendi. 59 kişi gözaltına alındı. 37 kişi ifadeleri alındıktan sonra savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Bu arada şebeke yöneticilerinden F.B.’nin ise 9 aylık hamile olduğu öğrenildi.

YAŞI KÜÇÜKLERE YÜKSEK FİYAT

Zanlıların ifadeleriyle çalışma yöntemleri deşifre edilen şebekenin, müşterilerin isteklerine göre üç grup arasında kadınları değiştirip, kendilerine ait evlerde fuhuş yaptırdıkları ortaya çıktı. Yaşı küçük kızları ise, yüksek fiyatlardan erkeklerle ilişkiye girmeye zorladıkları belirlendi.

ŞiFRE ‘KOLi’

Zanlıların telefon görüşmelerinde ilginç ayrıntılar da tespit edildi. Şebeke elemanlarının fuhuş yapan kadınları ‘koli’ olarak adlandırdıkları, müşterilere gönderdikten sonrada “koli yolda”, “koli adreste” gibi görüşmeler yaptıkları dinlemelere takıldı. 22 zanlı, adliye sevk edildi.