CAHİT ZARİFOĞLU HABERLERİ

CAHİT ZARİFOĞLU HABERLERİ

Cahit Zarifoğlu haber, Cahit Zarifoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cahit Zarifoğlu - 13.1.2020
Yolun karşısına geçmek isterken hafif ticari aracın çarptığı genç yaralandı
Mehmet D. idaresindeki 46 HP 636 plakalı hafif ticari araç, merkez Dulkadiroğlu ilçesi Cahit Zarifoğlu Caddesi üzerinde seyir halindeyken, yolun karşısına geçmeye çalışan 14 yaşındaki Doğa K'ya çarptı.
Cahit Zarifoğlu - 7.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ-12
Konuşmaların ardından Güneysu İlkokulu öğrencilerinden oluşan ritim gurubu ve 7 Ocak İlkokulu öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi muhteşem birer gösteri sundular. Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Okulu Öğrencisi Esmanur Bozkurt 'Rahime Hatun' adlı şiirini okudu.
Cahit Zarifoğlu - 7.1.2020
Osmaniye'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yılı coşkuyla kutlandı
Konuşmaların ardından Güneysu İlkokulu öğrencilerinden oluşan ritim ekibi ve 7 Ocak İlkokulu öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi muhteşem birer gösteri sundular. Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Okulu Öğrencisi Esmanur Bozkurt Rahime Hatun adlı şiirini okudu.
Cahit Zarifoğlu - 6.1.2020
TBMM Başkanı Şentop: Mevzu bu topraklarda yerli düşünceyi, savunma meselesidir
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ankara'da Mehmet Akif İnan Vakfı'nca düzenlenen 'Mehmet Akif İnan Ödülleri' programına katıldı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda davetlinin de katıldığı programda, Başarı ve Teşvik Ödülü, Çalışma Hayatı ve Emek Ödülü, Kültür Sanat ve Edebiyat Ödülü, Uluslararası Değer Ödülü, Üstün Hizmet Vefa Ödülü ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere 6 dalda ödüller sahiplerini buldu. Programın kapanış konuşmasını yapan Şentop, marifet iltifata tabii olduğunu söyleyerek, "Çalışan, başarılı olan takdir edilmeli, teşvik edilmelidir. Düzenlenen böyle güzel törenler takdir hislerimizi ifade etmeye, kültürümüze, edebiyatımıza, sosyal ve siyasi hayatımıza katkı sunan insanlarımızı taltif edip teşvik etme imkanı sunmaktadır. Memur-Sen ve Mehmet Akif İnan Vakfı da bizleri bu amaçla buluşturmuştur" dedi.  'DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMAYA TEŞVİK EDİYORUZ' Şentop, başarısız ve yeteneksiz insan olmadığını savunarak, "Başarılı olma imkanı, fırsatı bulamayan, yeteneği keşfedilmeyen insan vardır. İnsanımızı ne kadar teşvik edersek, o kadar faydalı olmasını, üretken olmasını, ürün, eser vermesini sağlarız. Bunun örneklerini hayatın her alanında görebiliriz. Eğer takdir ve tebrik hislerimizi ifade etmemiş olsaydık bugün aynı zamanda anma imkanı bulduğumuz merhum Mehmet Akif İnan gibi güzel insanlar olmazdı. Aynı şekilde Kahramanmaraşlı merhum şairlerimiz Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Nuri Pakdil, Alaeddin Özdenören ve Ali Kutlay olmazdı.
Cahit Zarifoğlu - 17.11.2019
Kahramanmaraş'ta fuhuş operasyonu: 5 gözaltı
Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği Ekipleri Dulkadiroğlu ilçesi Cahit Zarifoğlu Caddesinde yer alan bir apartmanda 2 kişiyi, Bahçelievler Mahallesinde bir rezidans dairesinde 3 kişiyi fuhuş yaptığı için yakaladı.
Cahit Zarifoğlu - 10.11.2019
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Daha sonra ise KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'nda "Atatürk'te Bilimsel Anlayış" konulu konferans verildi.
Cahit Zarifoğlu - 7.11.2019
Kahramanmaraş'taki "Fikir, Sanat, Aksiyon; Necip Fazıl Kısakürek" etkinliği tamamlandı
Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'ndaki panelde yaptığı konuşmada, etkinlik kapsamında 37 oturumda 19 ilden toplam 48 öğrencinin sunum yaptığını söyledi.
Cahit Zarifoğlu - 5.11.2019
Beyşehir'de "Maskeme değil, gözlerime bak" farkındalık etkinliği
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesinin bahçesinde hafta kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte öğrenci ve öğretmenler, katılımcılar lösemili hastalara destek vermek ve toplumsal farkındalık oluşturmak bir araya gelerek maske taktı.
Cahit Zarifoğlu - 4.11.2019
"Aşka Dost, Dosta Aşık" sergisi açıldı
Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, "Mehmet Akif'ten Fethi Gemuhluoğlu'na Necip Fazıl'dan Cahit Zarifoğlu'na Yahya Kemal'den Ahmet Kabaklı'ya kadar bu ülkede çok değerli şahsiyetler geldiler, izler bıraktılar.
Cahit Zarifoğlu - 4.11.2019
Türkiye-Kore ilişkileri
Dong Woo Cho, KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'ndaki seminerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Korelilerin yanında ayrı bir yerinin bulunduğunu söyledi.
Cahit Zarifoğlu - 4.11.2019
Ümraniye Geleneksel Sanatlar Akademisinde eğitimler başladı
Geleneksel Sanatlar Akademisi eğitimleri Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi, Prof.
Cahit Zarifoğlu - 31.10.2019
Kahramanmaraş'ta "Fikir, Sanat, Aksiyon; Necip Fazıl Kısakürek" etkinliği düzenlenecek
Program, 6 Kasım 2019 Çarşamba günü 10 okul bünyesinde düzenlenecek panellerin ardından 7 Kasım 2019 Perşembe günü saat 10.00'da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'nda yapılacak kapanış paneliyle son bulacak.
Cahit Zarifoğlu - 7.10.2019
Mahir ünal: terör koridoru ile türkiye'nin afrika ve hindistan ile ilişkisini kesmek...
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) akademik yılın açılışını Mahir Ünal'ın 'Değişimin kısa tarihi ve bugün' isimli dersi ile gerçekleştirdi. Ders öncesi KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can'ı makamında ziyaret eden Mahir Ünal daha sonra yemekhaneye geçerek öğrencilerle birlikte yemek yedi. Öğrencilerle sohbet eden Ünal, Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'nadaki ilk derse katıldı.
Cahit Zarifoğlu - 7.10.2019
Dha yurt bülteni - 16
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) akademik yılın açılışını Mahir Ünal'ın 'Değişimin kısa tarihi ve bugün' isimli dersi ile gerçekleştirdi. Ders öncesi KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can'ı makamında ziyaret eden Mahir Ünal daha sonra yemekhaneye geçerek öğrencilerle birlikte yemek yedi. Öğrencilerle sohbet eden Ünal, Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'nadaki ilk derse katıldı.
Cahit Zarifoğlu - 7.10.2019
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin (KSÜ) 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni, üniversitenin Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'nda düzenlendi.
Cahit Zarifoğlu - 26.9.2019
KSÜ'de "Büyük Veri ve Yapay Zeka" konferansı
Rektör Vekili Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansta, yapay zekanın önemine dikkat çekti.
Cahit Zarifoğlu - 22.8.2019
"Veren eller dünyanın her yerinde alan ellerden üstündür"
"Takım oyunu edebiyatta da kültürde de önemlidir" Gürdoğan, 1970 ve 1980'li yıllarda Mavera dergisinin diğer edebiyat ve kültür dergilerine nispeten daha uzun ömürlü ve etkili olduğunu ifade ederek, bu tespitini şu sözlerle açıkladı: "Takım oyunu iktisatta ne kadar önemliyse, edebiyatta da kültürde de o kadar önemlidir. Büyük Doğu'ya baktığımız zaman orada Necip Fazıl vardır, yeri gelmiş on farklı imzayla yazılar yazmış, tek başına doldurduğu sayılar olmuş. Sabahattin Zaim'den Çetin Altan'a kadar herkes yazmıştır ama damgayı vuran Necip Fazıl'dır. Diriliş dergisine bakarsak, orada da Sezai Karakoç var, onun da en azından birkaç tane mahlası vardır, farklı isimlerde yazmıştır. Edebiyat dergisinde de hep Nuri Pakdil Üstad vardır ancak Mavera öyle değil, yedi tane kurucusu var ve hiçbiri bu derginin kurucusu benim, hikayecisi, şairi, denemecisi benim, son sözü ben sözlerim diye bir iddiası yok. Herkes ne söylüyorsa onunla katkıda bulunuyor. Mavera dergisinde Cahit Zarifoğlu'ndan Erdem Bayazıt'a, Rasim Özdenören'den Alaaddin Özdenören'e kadar herkes elinden geleni yapmıştır.
Cahit Zarifoğlu - 26.7.2019
Ümraniye'de obeziteye karşı ücretsiz hizmet
Ümraniye Belediyesi, Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezinde hayata geçirdiği ücretsiz diyetisyenlik hizmeti ile kilo problemi yaşayan Ümraniyelilere daha sağlıklı bir yaşam sunuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cahit Zarifoğlu Haberleri | Cahit Zarifoğlu Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Cahit Zarifoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cahit Zarifoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Başkan Dağtekin'den Anneler Günü mesajı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 23:22:40. #1.14#
title