CAHİT ULGAR HABERLERİ

Cahit Ulgar haber, Cahit Ulgar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cahit Ulgar - 19.11.2017
Posof'un "İçi Kırmızı Elması"Nın Üretimi Artırılacak
Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, gazetecilere yaptığı açıklamada, içi ve dışı kırmızı elmanın Ardahan'da sadece Posof ilçesinde yetiştiğini ancak ağaçların azlığı nedeniyle yeterli ürünü alamadıklarını söyledi.
Cahit Ulgar - 16.11.2017
İçi de Dışı da Kırmızı Elmayı Tescillemek İstiyorlar
ARDAHAN Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Posof İlçesi'nde yetişen içi de dışı gibi kırmızı olan elmaya coğrafi işaret belgesi almak için başvuru yaptı.
Cahit Ulgar - 16.11.2017
Dha Yurt Bülteni-3
Görüntü Dökümü ------------------------ *Güvenlik Kamerası* Aracın gelişi TIR'ın yanından geçerken araçla duraklamaları Aracın tekrar gelişi Zanlıların araçtan inmesi Zanlılardan birinin TIR'ın aküsünün bulunduğu bölüme girmesi Aküleri çıkarması Yanındaki arkadaşına vermesi Diğer zanlının aküleri taşıması * Zanlıların Adli Tıp Birimi'ne getirilmesi Adli Tıp Birimi'nden çıkarılması Polis araçlarına bindirilmeleri SÜRE: 04'05"    BOYUT: 249 MB Haber-Kamera: Çağlar ÖZTÜRK/ADANA, ==================================================== (ÖZEL) 3)İÇİ DE DIŞI DA KIRMIZI ELMAYI TESCİLLEMEK İSTİYORLAR ARDAHAN Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Posof İlçesi'nde yetişen içi de dışı gibi kırmızı olan elmaya coğrafi işaret belgesi almak için başvuru yaptı. ATSO Başkanı Çetin Demirci, Ardahan bölgesinde yetiştirilen 26 farklı elma çeşidinden biri olan 'İçi kırmızı elma'yı tescillemek istediklerini açıkladı. Demirci, "Bu elma, şeker hastalığının yanı sıra, öksürük ve bronşit için iyi geliyor. İçi kırmızı elma çeşidinin üretimi geliştirmek ve dış pazara sunmak için coğrafi işaret tescili almak üzere çalışmalara başladık. Bu kapsamda marka patent ve danışmanlık hizmeti veren Figen Konak, Marka Patent ve Danışmanlık şirketi ile protokol imzaladık ve içi kırmızı elmanın coğrafi işaret tescili için çalışmalarımız başlanmıştır. Coğrafi işaret tescil çalışmalarımız Posof kırmızı elması ile sınırlı kalmayacak. Ardahan'a özgü yerel ürünlerin coğrafi işareti tescil ettirmek üzere çalışmalar devam edecek" diye konuştu.  ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI Türkiye'de sadece Posof İlçe merkezi, Türkgözü, Armutveren, Kumlukoz köylerinde yetişen ve ilgisizlik nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan içi de dışı gibi kırmızı elma için bir çok alanda çalışma başlatıldı. Posof Belediyesi kırmızı elma türünün varlığını sürdürebilmesi için elma fidan üretim çalışmaları başlattı. Posof Belediye Başkanı Ak Partili Cahit Ulgar, ŞÖYLE DEDİ: "Türkiye'de sadece ilçemizde yetişen içi- dışı kırmızı elmanın neslini devam ettirmek adına Ardahan Üniversitesi ile ortak bir proje çalışması yürütüyoruz.
Cahit Ulgar - 10.11.2017
Posof'ta Atatürk Anıldı
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79'uncu yıl dönümünde, Posof'ta ilk anma töreni Kaymakamlık önünde düzenlendi. Anma programına, Kaymakam Enver Yılmaz, Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı İbrahim Hamdi Başerdem, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, protokol üyeleri, öğrenciler ve halk katıldı.
Cahit Ulgar - 10.11.2017
Dha Yurt Bülteni-7
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79'uncu yıl dönümünde, Posof'ta ilk anma töreni Kaymakamlık önünde düzenlendi. Anma programına, Kaymakam Enver Yılmaz, Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı İbrahim Hamdi Başerdem, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, protokol üyeleri, öğrenciler ve halk katıldı.
Cahit Ulgar - 23.08.2017
Gürcistan'daki Orman Yangınının Dumanı Posof'u Kapladı (2)
Gürcistan'a sınır olan Posof'a yangının sıçrama ihtimalinin bulunmadığını belirten Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, "Güzel ve şirin ilçemiz üzerinde yoğun bir sis ve kirli hava oluştu.
Cahit Ulgar - 23.08.2017
Dha Yurt Bülteni-7
 Türkiye sınırına 70 kilometre uzaklıkta bulunan Gürcistan'ın Borjomi bölgesinde büyük çaplı bir orman yangını çıktı. Yanan ormanların dumanı, sınır kenti Posof ilçesi ve çevresinde gökyüzünü sardı. Önceleri gökyüzünde oluşan dumana anlam veremeyen ve endişelenen ilçe halkı bir süre tedirginlik yaşadı. Olayın Gürcistan'da yaşanan yangından kaynaklandığını öğrenen vatandaşlar rahat bir nefes aldı.     Gürcistan'a sınır  olan Posof'a yangının sıçrama ihtimalinin bulunmadığını belirten Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, "Güzel ve şirin ilçemiz üzerinde yoğun bir sis  ve kirli hava oluştu.
Cahit Ulgar - 23.08.2017
Dha Yurt; Gürcistan'daki Yangının Dumanı Türkiye'yi  Sardı
    Türkiye sınırına 70 kilometre uzaklıkta bulunan Gürcistan'ın Borjomi bölgesinde büyük çaplı bir orman yangını çıktı. Yanan ormanların dumanı, sınır kenti Posof ilçesi ve çevresinde gökyüzünü sardı. Önceleri gökyüzünde oluşan dumana anlam veremeyen ve endişelenen ilçe halkı bir süre tedirginlik yaşadı. Olayın Gürcistan'da yaşanan yangından kaynaklandığını öğrenen vatandaşlar rahat bir nefes aldı.      Gürcistan'a sınır  olan Posof'a yangının sıçrama ihtimalinin bulunmadığını belirten Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, "Güzel ve şirin ilçemiz üzerinde yoğun bir sis  ve kirli hava oluştu.
Cahit Ulgar - 23.08.2017
Gürcistan'daki Orman Yangınının Dumanı Posof'u Kapladı
Gürcistan'a sınır olan Posof'a yangının sıçrama ihtimalinin bulunmadığını belirten Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, "Güzel ve şirin ilçemiz üzerinde yoğun bir sis ve kirli hava oluştu.
Cahit Ulgar - 23.08.2017
Dha Yurt - Gürcistan'daki Yangının Dumanı Türkiye'yi Sardı
Türkiye sınırına 70 kilometre uzaklıkta bulunan Gürcistan'ın Borjomi bölgesinde büyük çaplı bir orman yangını çıktı. Yanan ormanların dumanı, sınır kenti Posof ilçesi ve çevresinde gökyüzünü sardı. Önceleri gökyüzünde oluşan dumana anlam veremeyen ve endişelenen ilçe halkı bir süre tedirginlik yaşadı. Olayın Gürcistan'da yaşanan yangından kaynaklandığını öğrenen vatandaşlar rahat bir nefes aldı.  Gürcistan'a sınır  olan Posof'a yangının sıçrama ihtimalinin bulunmadığını belirten Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, "Güzel ve şirin ilçemiz üzerinde yoğun bir sis  ve kirli hava oluştu.
Cahit Ulgar - 24.07.2017
9. Posof Aşıklar ve Türkü Şöleni
Şenliklere, Vali Bilmez'in yanı sıra AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Posof Kaymakamı Enver Yılmaz, AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, halk ozanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Cahit Ulgar - 10.05.2017
Tanap'tan "Radyasyon Salımı" Açıklaması
Açıklamada ayrıca, TANAP inşaatındaki kaynak çalışmalarında radyasyon salınımı olduğu haberlerine açıklık getirmek amacıyla TAEK'in sahada ölçümler yaparak gerekli incelemeleri yürüttüğü, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar'ın TAEK ölçümlerinden elde edilen değerlerin halk sağlığını tehdit etmeyecek nitelikte olduğuna ilişkin açıklama yaptığı ve projenin inşaat çalışmalarının söz konusu bölgede devam ettiği kaydedildi.
Cahit Ulgar - 10.05.2017
Tanap'tan Radyasyon Açıklaması
Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) inşaatındaki kaynak çalışmalarında radyasyon salınımı olduğu haberlerine açıklık getirmek amacıyla Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'nun (TAEK) sahada ölçümler yaparak gerekli incelemeleri yürüttüğünü, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar'ın TAEK ölçümlerinden elde edilen değerlerin halk sağlığını tehdit etmeyecek nitelikte olduğuna dair açıklamasını ve TANAP'ın inşaat çalışmalarının söz konusu bölgede devam ettiğini kamuoyunun dikkatine saygıyla sunarız".
Cahit Ulgar - 23.04.2017
Dha Yurt Bülteni-10
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- Çocukların ve Belediye Başkanı Mustafa Gül ile eşi Neşe Gül'ün 23 Nisan diye bağırmaları toplu Oyun alanlarından detaylar RÖP: Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül Mustafa ve Neşe Gül ile hatıra fotoğrafı çektiren çocuklar Kedi ve köpekleri seven çocuklar Pamuk şeker detayı Aşçılık derslerinden detaylar Balondan şekiller yapan palyaço ve çocuklar HABER- KAMERA: Levent YENİGÜN/KEMER (Antalya), =================================================== Ardahan'da yumurta taşıma ve yoğur yeme yarışı TÜRKİYE'nin Kafkaslara sınır ilçesi Posof'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkulu ve heyecanlı gösterilerle kutlandı. Çocukların ağızlarında yumurta taşıma ve yoğurt yeme yarışması kutlamalara renk kattı Ardahan'ın Posof ilçesindea 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri sabah saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Törenler daha sonra Posof Lisesi Halı Saha da devam etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinliğe Kaymakam Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Sinan Bilek, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Cahit Ulgar - 03.02.2017
Rektör Biber'e "Kutlama" Ziyaretleri
ARÜ rektörlüğüne kısa bir süre önce atanan Biber'e, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Ardahan Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar kutlama ziyaretinde bulundu.
Cahit Ulgar - 20.01.2017
Dha Yurt Bülteni - 14
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Posof ilçe merkezi Vatandaşların deprem anını anlatması Belediye Başkanı Cahit Ulgar'la röp Detaylar Haber-Kamera: Alper TURGUT/ POSOF(Ardahan), ==================================================== Palandöken'de JAK timinden nefes kesen tatbikat ERZURUM'un ev sahipliği yapacağı 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) kapsamında görev alacak olan Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri Palandöken'de tatbikat yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cahit Ulgar Haberleri | Cahit Ulgar Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Cahit Ulgar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cahit Ulgar kimdir, hayatı ve biyografisi. Damal'da Ekmek Fırını Açılışı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 19:25:14. #1.14#

title