Çağrı Operasyonu Davasında 7 Tahliye

Çağrı Operasyonu Davasında 7 Tahliye

Bursa'da Yapılan 'Çağrı' Operasyonu Kapsamında Tutuklanan Emniyet Amiri Ömür Şen'in De Aralarında Bulunduğu 27 Tutuklu Sanıktan Aralarında Emniyet Mensuplarının Da Bulunduğu 7'si İlk Duruşmada Tahliye Oldu.

Çağrı Operasyonu Davasında 7 Tahliye
11.08.2006 21:52 | Son Güncelleme: 11.08.2006 21:52

Bursa`da yapılan `Çağrı` operasyonu kapsamında tutuklanan Emniyet Amiri Ömür Şen`in de aralarında bulunduğu 27 tutuklu sanıktan aralarında emniyet mensuplarının da bulunduğu 7`si ilk duruşmada tahliye oldu.

İstanbul 10`uncu Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen duruşmanın ikinci gününde 27`si tutuklu 45 sanık hazır bulundu. Aralarında örgüte yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle 4,5 yıla kadar hapsi istenen Bursa eski Jandarma Alay Komutanı Albay Aydın Yeşil`in de bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar ise duruşmaya katılmadı.

Çete lideri olduğu öne sürülen Ahmet Karakaş`ın tutuksuz olarak yargılanan yeğeni Ahmet Karakaş suçlamaları kabul etmeyerek , ¨HSBC Bank`ta güvenlik görevlisi olarak çalışıyordum. Gözaltına alınmadan 6 ay önce Bursa`ya tayin oldum. Sabah 08.00 akşam 19.00 çalışan bir insanım. Bu bankadan da sorulabilir¨ dedi. Diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti Emniyet Amiri Ömür Şen, polis memurları Özkan Bayık, Atilla Taştan, uzman çavuş Taşkın Akgül ile Hasan Bulut, Ahmet Naci İçöz ve Kadir Akova`nın tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA

title