Çağlar: Soylu Mücadelemize Herkesi Katmalıyız

Çağlar: Soylu Mücadelemize Herkesi Katmalıyız

Erbaa Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliği Tarafından Birlik ve Dayanışma Yemeği Verildi

Çağlar: Soylu Mücadelemize Herkesi Katmalıyız

Yemeğe Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Eğitim Bir Sen Genel teşkilatlanma Sekreteri Ahmet Özer, Memur Sen'e bağlı sendika temsilcileri ve yöneticileri, Erbaa sivil toplum örgütleri, Milli Eğitim Müdürlüğü Bürokratları, ülkemizin önemli sivil yapısı İnsan ve Medeniyet Hareketi yöneticileri ve bine yakın eğitimci katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını İlçe temsilcisi Muammer Şahin "bugün Erbaa'nın Tokat'ın, Türkiye'nin en büyük sendikası isek bu sizlerin ve bizlerin katkıları ile olmuştur. Çünkü bizler çalışan, üreten, yol gösteren, çözüm üreten ve paydaş olan bir sendikayız. Salondaki katılım, heyecan ve coşku da bunun göstergesidir "

Tokat şube başkanı Cemil Çağlar ise muhteşem organizasyonu gerçekleştiren ekibi kutluyorum. Emin olun bu tür organizasyonlar artık bizler yapıyoruz. Salonları bizler dolduruyoruz diyerek "Genel Başkanımızın dediği gibi Zaman…
Memur-Sen ve Eğitim bir Sen ailesini daha da büyütmek, Bütün kamu görevlilerini Memur-Sen'e ve Eğitim Bir Sen'e davet etmek, daha fazla kamu görevlisini Memur-Sen'e ortak etmek vaktidir. Zaman Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan'ın arkadaşlarıyla birlikte 9 Haziran 1995'te kurduğu Memur-Sen'i, 15 Mayıs 2011'de 500 Eğitim Bir Sen 'ide 200 bin üyelik bir aileye dönüştürme vaktidir. O halde Tokat'ta 2011 yılını 5000 üye ile kapatmak zorundayız. Soylu mücadelemizi herkese ulaştırmak gibi bir yükümlülüğümüz var "dedi

Eğitim Bir Sen Genel Teşkilatlanma Sekreteri Ahmet Özer ise Sendikalara üye olanlar, üye olmayanlara göre daha ayrıcalıklı olmak isterler. Üyeliklerinin bir ayrıcalık olduğunu, üyelikten kaynaklanan örgüt gücünün bazı kazanımlar getirmesini ekonomik yönden, sosyal ve özlük hakları yönünden beklerler. Masadan kalkan Kesk ve kamu Sen rağmen son dokuz yılın en iyi toplu görüşmesine imza attık. her yerde göğsünüzü gere gere anlatabilirsiniz. Memur sendikacılığının hayali olan toplu sözleşmeyi Referandum paketine eklettik. Biz çalışanlar için emek sarf ederken çalışanlarımızı her alanda desteklerken diğerleri ne yapıyormuş çalışanlar mutlaka sorgulamalı. Sendikacılığa bakışımız Çerçevesini devletin çizdiği sendikacılığa da, çerçevesi devlete karşı çizilen sendikacılığa da karşıyız. Devlet bizim devletimiz. Ancak zaman zaman devlet adına hükmeden bürokratik oligarşi başta olmak üzere her türlü vesayete, ırkçılığa karşıyız. Devletin tanımladığı milletten, milletin tanımladığı devlete geçilmesi gerektiğini düşünüyor ve bu yönde mücadele veriyoruz.

Ak Parti Tokat milletvekili Zeyid Aslan çağımız sivil toplum örgütleri ile birlikte yürüme çağıdır diyerek sorunlara birlikte çözüm aramalıyız. Türkiye'nin nerden nereye geldiğini sizler çok yakından izliyorsunuz. Geri kalmış, geri bırakılmış bir ülke konumundan çağımızın yıldız devletti oldu. İç ve dış politikada yaşananlar bırakın milletimizi balkanlardan Kafkasya'ya, orta doğudan uzak doğuya, Afrikadan Asya'ya bütün dostlarımızın iftiharı olmuştur. Ak Partinin hedefi erdemli siyaset yapmak, erdemli toplum oluşmasına katkı sunmaktır. Ben biliyorum referandumdaki katkınız yansınamaz ama 12 Haziran seçimleri hepsinden önemli desteğinizi bekliyoruz "dedi.

Programda Erbaa ya Fen Lisesi açılmasında katkı ve desteğinden dolayı Ak Parti Milletvekili Zeyid Aslan'a Erbaa sivil toplum örgütleri tek tek teşekkür etti.

Kaynak: Bültenler