Çağla İle Yeni Bir Gün Konuğu: Prof. Dr. Mehmet Ceyhan kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir?

Çağla İle Yeni Bir Gün Konuğu: Prof. Dr. Mehmet Ceyhan kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir?

19.01.2021 11:24 | Son Güncelleme: 19.01.2021 12:07
Çağla İle Yeni Bir Gün Konuğu: Prof. Dr. Mehmet Ceyhan kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir?

Çağla İle Yeni Bir Gün Konuğu: Prof. Dr. Mehmet Ceyhan kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hayatı ve biyografisi nedir?

Çağla İle Yeni Bir Gün Konuğu: Prof. Dr. Mehmet Ceyhan kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde...

ÇAĞLA İLE YENİ BİR GÜN KONUĞU: PROF. DR. MEHMET CEYHAN KİMDİR?

Lise: Ankara Gazi Lisesi

Lisans: Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Yüksek Öğrenim: Y.Lisans/ Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Doktora: Hacettepe Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları

Yabancı Dil: İngilizce

Prof.Dr. Mehmet Ceyhan 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi' nden mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisasına başladı ve 1985 yılında ihtisasını tamamladı. 1983-1985 yıllarında Beslenme ve Metabolizma Ünitesi'nde yaptığı çalışmalar sonucu, bu dalda bilim uzmanlığı derecesi aldı. Askerlik hizmetini Adana Askeri Hastanesi'nde 1985-1987 yıllarında, zorunlu hizmetini ise 1987-1989 yıllarında Ankara Etimesgut Devlet Hastanesinde yerine getirdi. 1988 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları doçenti oldu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesi'nde öğretim üyesi olarak göreve başladı ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları yandal ihtisası yaptı. 1995 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları profesörü oldu. 1998 yılında A.B.D'nde Cincinnati Childrens Hospital'da, Çocuk Enfeksiyon Bölümü'nde çalıştı. Dr. Ceyhan 1985 yılında Gürson Çocuk Sağlığı Vakfı, Cihat Tahsin Gürson Araştırma Ödülü'nde birincilik, 1986 yılında ikincilik; 1988 yılında ise Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) teşvik ödülünü kazandı. İmmünizasyon serolojik ve klinik etkinliği, enfeksiyon hastalıklarının moleküler genetik yöntemlerle tanımlanması, enfeksiyon epidemiyolojisi ve bakterilerde antibakteriyal ilaç genlerinin tanımlanması üzerinde çalışmaktadır. Halen Enfeksiyon Hastalıkları Derneği ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Derneği'nin başkanlıklarını ve Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneği'nin genel sekreterliğini yürüten Dr. Ceyhan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çağla İle Yeni Bir Gün Konuğu: Prof. Dr. Mehmet Ceyhan kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 09:44:52. #1.16#
title