ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ HABERLERİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Haberleri

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği haber, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 13.12.2018
Kumpas Davaları"Nın Savcısı Hakim Karşısında
Kamuoyunda "kumpas davaları" olarak bilinen Ergenekon, Balyoz, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) gibi soruşturmalarda özel yetkili savcı olarak görev yapan eski Yargıtay Üyesi Mehmet Murat Yönder, üçüncü kez hakim karşısına çıktı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 01.12.2018
Down Sendromlu Özge Öğrencilerin Burs Umudu Oldu
MALTEPE'DE yaşayan Down sendromlu Özge Altınay, bir kafede işe başladıktan sonra burs vermeye başladı. Henüz 20 yaşında olan Özge Altınay "Ben de okulda eğitim görürken Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden burs almıştım, şimdi yine aynı dernek üzerinden öğrencilere burs veriyorum.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 21.11.2018
Ege Kadın Buluşmaları Sonuç Bildirgesi Açıklandı
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Uşak Şubesi'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ezgi Sağcan, Ege Bölgesi'nde faaliyet gösteren kadın örgütlerini bir araya getirerek kadın sorunlarının çözümüne yönelik ortak çalışma yapmalarını sağlamak amacıyla organize edilen buluşmaya sivil toplum örgütlerinden 160 temsilcinin katıldığını bildirdi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 10.11.2018
Atatürk'ü, Annesinin Kabri Başında Andılar
Atatürk'ü anma törenine İzmir Baro Başkanı Özkan Yücel, baro üyesi avukatlar ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) üyeleri katıldı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 08.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Cumhuriyetin başından hatta Osmanlı'dan beri kız ve erkek ayrı okulların bulunduğunu belirten Selçuk, kendisinin de erkek lisesi olarak başlayan Ankara Atatürk Lisesi'nde okuduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: "Burada, eğer şöyle bir şey soruluyorsa: 'Türkiye'deki bütün okulların karma olmasından vazgeçilecek'. İnanın böyle bir şeyi oturup konuşmamıza gerek yok, böyle bir niyet de yok çaba da yok. Ama bazı okulların Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin de kız çocuklarının okula gönderilmeme riskinden dolayı desteklemesinin arkasında yatan olumlu niyet neyse bugün bazı okulların kız, bazı okulların erkek okulu olarak düzenlenmesi bütün dünyada olduğu gibi bir çeşitlendirme anlamında, yine bir eğitimci olarak benim için hiçbir sakıncası yok.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 29.10.2018
Tgb'den Anıtkabir'e Cumhuriyet Yürüyüşü
Türkiye'nin 81 ilinden Ankara'ya gelen TGB üyeleri Ulus'taki Birinci Meclis binası önünde toplandı. 'Andımıza Sahip Çık' sloganıyla Anıtkabir'e doğru yürüyüşe geçen TGB'lilere vatandaşlar da destek verdi. 'Andımız' ve "Varlığımız Türk varlığına armağan olsun" yazılı pankartla yürüyüşe geçen kalabalık grup, ellerinde Türk bayrakları ile Trabzon'da teröristlerce öldürülen Eren Bülbül, İzmir'de şehit edilen polis memuru Fethi Sekin, kumpas davaları sırasında tutuklanan ve bırakıldıktan sonra yaşamanı yitiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği eski Genel Başkanı Türkan Saylan, sanatçılar Tarık Akan, Levent Kırca ve terör saldırılarında yitirdiğimiz yazarlar Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı gibi isimlerin fotoğraflarını taşıdı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 10.09.2018
Büyükşehir Belediyesi Meclisi Toplantısı
Antalya Büyükşehir Belediyesi meclisi maddesinde, belediye ve İlim Yayma Cemiyeti arasında imzalanan kız yurdu projesi konuşuldu.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 10.09.2018
Lüleburgaz'dan Kısa Kısa
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Lüleburgaz Şube Başkanı Gülser Günel, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya'yı ziyaret etti.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 25.08.2018
Ünlü Piyanist Fazıl Say, Annesini Son Yolculuğuna Uğurladı
Umut Oran ise "Gerçekten bugün çok üzüntülüyüz. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin de kurucuları içerisinde yer alan, Cumhuriyetle ilgili Cumhuriyet'in değerleriyle ilgili hassasiyeti sürekli olarak bu mücadelenin içerisinde yer alan önemli bir aydındı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 07.08.2018
Hiroşima Katliamının 73'üncü Yıldönümü Beylikdüzü'nde Anıldı
  Beylikdüzü Belediyesi Hiroşima'ya ABD tarafından atılan atom bombasıyla hayatını kaybeden binlerce kişiyi unutmadı. Katliamın 73'üncü yıldönümünde bir anma töreni düzenlendi. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Beylikdüzü Belediyesi'nin organize ettiği tören, Beylikdüzü Yaşam Vadisi Japon Bahçesi'nde gerçekleşti.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 07.08.2018
Şarkılar Barış İçin Söylendi
Törende, Hiroşima'ya atılan atom bombasının etkisiyle yakalandığı çaresiz bir hastalık sonucu 12 yaşında ölen Sadako Sasaki ve Hiroşima ile Nagazaki'de ölen 300 bin kişi anıldı. 6 Ağustos 1945 yılında Japonya'nın Hiroşima kentine atom bombası atıldığında 2 yaşında olan ve hiçbir şekilde yaralanmamasına rağmen, bombanın etkisi ile 12 yaşında çaresiz bir hastalık sonucu ölen Sadako Sasaki, Beylikdüzü'nde anıldı. Barışın önemine dikkat çekmek ve Dünya çocuklarına daha aydınlık bir dünya bırakmak için Beylikdüzü Belediyesi'nin katkılarıyla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Beylikdüzü Şubesi tarafından düzenlenen Sadako Sasaki Anma Programı'nda Yaşam Vadisi Japon Bahçesi, bu yıl da çocukların yaptığı rengarenk turna kuşları ile bezendi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 25.07.2018
Mercedes-Benz Türk'ten "Her Kızımız Bir Yıldız" Projesi
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Mercedes-Benz Türk ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin 2004'te hayata geçirdiği "Her Kızımız Bir Yıldız" projesi kapsamında her yıl bin 200'ü aşkın öğrenci, hem maddi hem de manevi olarak destekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Haberleri | Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Haber - Haberler - Sayfa 5 - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği haberleri, son dakika çağdaş yaşamı destekleme derneği haber ve gelişmeleri burada. 26. Uğur Mumcu Anma ve Ödül Gecesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.6.2021 02:29:54. #1.15#

title