ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ HABERLERİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Haberleri

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği haber, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 18.09.2017
Dha Yurt Bülteni-9
Marmaris Cumhuriyet Kadınları Derneği öncülüğünde bugün öğlende Milli Eğitim Müdürlüğü önünde düzenlenen 'Atatürk'süz müfredata hayır' adlı eyleme Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD), Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Kent Konseyi Grubu, Cumhuriyet Okurları, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Veli-Der, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Marmaris İhtiyaç Sahipleri için Yardımlaşma ve Eğitim Derneği (MİYED) üyeleri ile birlikte CHP ve Vatan Partisi temsilcileri de destek verdi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 25.08.2017
Dha Ankara- Çydd: 30 Ağustos Onurumuzdur
"30 AĞUSTOS'TA MEYDANLARDA, SOKAKLARDA, ATATÜRK'ÜN HUZURUNDAYIZ"  ÇYDD Genel Merkezi ve tüm şubeleri adına yapılan yazılı açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin, "Hukukun üstünlüğünü, laik ve bilimsel eğitimi yaşama geçirmeyi ilke edinen bir anlayışın iktidarda, muhalefette, tüm toplum kesimlerinde benimsenmesi ve bu doğrultuda birlikte çalışılması tek çaredir. Yurttaşlar olarak, ülkemizin güvenliği tehlikeye düşmedikçe din, mezhep, etnik ve benzeri hiçbir savaş istemiyoruz. Yurtta ve dünyada barış istiyoruz. Bunun için Atatürk'ün Büyük Nutuk'ta öğütlediği gibi bağrımızda yetiştirerek başımızın üstüne dek çıkaracağımız yöneticilerin vicdanındaki öz mayayı çok iyi incelemeye dikkat etmekten hiçbir zaman geri kalmamalıyız.  30 Ağustos, onurumuzdur. 30 Ağustos'ta meydanlarda, sokaklarda, Atatürk'ün huzurundayız" denildi.  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Merkezi ve tüm şubeleri adına yapılan yazılı açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin şu şifadelere yer verildi: "Büyük Taarruz, Kurtuluş Savaşı sırasında Türk ordusunun işgalci güçlere son ve kesin darbeyi vurmak ve onları Anadolu'dan atmak için düşünüp planladığı bir harekettir.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 25.08.2017
Çydd: 30 Ağustos Onurumuzdur
ÇYDD Genel Merkezi ve tüm şubeleri adına yapılan yazılı açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin, "Hukukun üstünlüğünü, laik ve bilimsel eğitimi yaşama geçirmeyi ilke edinen bir anlayışın iktidarda, muhalefette, tüm toplum kesimlerinde benimsenmesi ve bu doğrultuda birlikte çalışılması tek çaredir. Yurttaşlar olarak, ülkemizin güvenliği tehlikeye düşmedikçe din, mezhep, etnik ve benzeri hiçbir savaş istemiyoruz. Yurtta ve dünyada barış istiyoruz. Bunun için Atatürk'ün Büyük Nutuk'ta öğütlediği gibi bağrımızda yetiştirerek başımızın üstüne dek çıkaracağımız yöneticilerin vicdanındaki öz mayayı çok iyi incelemeye dikkat etmekten hiçbir zaman geri kalmamalıyız.  30 Ağustos, onurumuzdur. 30 Ağustos'ta meydanlarda, sokaklarda, Atatürk'ün huzurundayız" denildi.  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Merkezi ve tüm şubeleri adına yapılan yazılı açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin şu şifadelere yer verildi: "Büyük Taarruz, Kurtuluş Savaşı sırasında Türk ordusunun işgalci güçlere son ve kesin darbeyi vurmak ve onları Anadolu'dan atmak için düşünüp planladığı bir harekettir.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 06.08.2017
Barışın Simgesi İçin Kağıttan Turna Kuşu Katladılar
Etkinliğe, konsolosluk ve belediye yetkililerinin yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 06.08.2017
Barışın Simgesi İçin Kağıttan Turna Kuşu Katladılar
Etkinliğe, konsolosluk ve belediye yetkililerinin yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 02.08.2017
Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu: Sınıflarda Matematik Edebiyat ya da 'Yurtta Barış, Dünyada...
ÇOCUKLARIMIZI, GELECEĞİMİZİ KORUMAK İÇİN BÜTÜN YURTTAŞLARIMIZI, BİRLİKTE DEMOKRATİK MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ Çocuklarımızı ve geleceğimizi korumak için bütün yurttaşlarımızı, birlikte demokratik mücadeleye çağırıyoruz. Koordinasyon Kurulu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)   Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)   Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği  (İKKB) Kadın Araştırmaları Derneği (KAD) Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM - SEN)  Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (EĞİTİM-İŞ)    LABEP Katılımcı Kuruluşlar Listesi   Katılımcı Kuruluşlar.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 28.07.2017
Bodrum'da Khk ile İhraçlara Tepki
"TÜRKAN SAYLAN'IN IŞIĞINI GÖRDÜM" Açıklamaların ardından hasta yakınları da söz alarak doktorlarına sahip çıktı. Bazı hasta yakınları tedavi sırasında yaşadıklarını anlatırken, Uzman Dr . Demirci duygusal anlar yaşadı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Meral Saraçbaşı, Kardiyolog Yasemin Demirci ile annesinin tedavisi sırasında tanıştıklarını belirterek, "Öğle yemeği yemeden, akşamları mesai sonu demeden hastalarına yardımcı olmaya çalışan bir doktordu.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 28.07.2017
Dha Yurt Bülteni - 14
"TÜRKAN SAYLAN'IN IŞIĞINI GÖRDÜM" Açıklamaların ardından hasta yakınları da söz alarak doktorlarına sahip çıktı. Bazı hasta yakınları tedavi sırasında yaşadıklarını anlatırken, Uzman Dr . Demirci duygusal anlar yaşadı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Meral Saraçbaşı, Kardiyolog Yasemin Demirci ile annesinin tedavisi sırasında tanıştıklarını belirterek, "Öğle yemeği yemeden, akşamları mesai sonu demeden hastalarına yardımcı olmaya çalışan bir dokturdu.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 27.07.2017
Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi Vermeyi Öngören Yasa Tasarısı
İstanbul Barosu Kültür Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısına Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA-DER) ve çok sayıda kadın kuruluşu katıldı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 26.07.2017
Dha İstanbul Bülteni - 3
Görüntü Dökümü: ------------------- Jandarma operasyonunun cep telefonu görüntüsü Akdeniz ile röportaj Yavru mandaların görüntüsü Olayın gerçekleştiği ormanlık alanın havadan görüntüsü Detaylar =================== ERENLER EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI'NDA 'ELEKTRİK FATURASI' AÇIKLAMASI Ersan SAN / İstanbul DHA  Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı, cemevlerinin elektrik giderinin Diyanet İşleri Bütçesi tarafından karşılanması için açtığı davayı kazanması ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Vakfın Esenyurt bulunan merkezinde düzenlenen basın toplantısına Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Emin Yılmaz, Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ve vakıf üyeleri katıldı.  Basın açıklamasını okuyan Emin Yılmaz, Erenler Eğitim ve Kültür Merkezi Vakfı olarak, cemevimizin elektrik giderlerinin Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinden karşılanması istemiyle açtıkları dava da mahkeme; elektrik giderlerinin Diyanet İşleri bütçesinden karşılanmasına karar verdiğini belirtti. Ancak Esenyurt Kaymakamlığı'nın, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın cami ve mescit dışında bir yeri ibadethane olarak kabul etme yetkisinin bulunmadığı' gerekçesi ile davayı Danıştay'a götürdüğünü ifade ederek, Danıştay 13. Dairesi, kaymakamlığın talebini reddederek, AİHM içtihatlarına da vurgu yaparak oy çokluğuyla yerel mahkemenin kararını onadığını belirtti.    Yılmaz şunları kaydetti:   "Elektrik giderlerimizin karşılanması için Nisan 2015'de Esenyurt Kaymakamlığına başvuruda bulunup, kabul edilmesi sonucunda İstanbul 6 İdare Mahkemesi'ne Mayıs 2015'de dava açtık. Yerel mahkemeye açtığımız dava 2016 yılının Nisan ayında Cemevimizin elektrik giderlerini 'Diyanet İşleri Başkanlığınca ödenmesi yönünde karara bağlanmıştır. İdare ise itiraz için Danıştay'a başvurmuştur. Danıştan 13. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını yerinde görerek onamıştır. Danıştay'ın vermiş olduğu kararı memnuniyetle karşıladık" dedi.  Görüntü Dökümü: --------------- Yılmaz'ın açıklamaları Detaylar  =================== YILDIZ KIZLAR İSTANBUL'DA BULUŞTU   Ezgi ÇAPA-Yaşar KAÇMAZ / İstanbul, DHA  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Mercedes-Benz Türk'ün 2004 yılında hayata geçirdiği  "Her Kızımız Bir Yıldızö projesi kapsamında desteklenen öğrencilerden bir grup İstanbul'da bir araya geldi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 26.07.2017
Yıldız Kızlar İstanbul'da Buluştu
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Mercedes-Benz Türk'ün 2004 yılında hayata geçirdiği "Her Kızımız Bir Yıldız" projesi kapsamında desteklenen öğrencilerden bir grup İstanbul'da bir araya geldi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 26.07.2017
Dha İstanbul - Yıldız Kızlar İstanbul'da Buluştu
Ezgi ÇAPA-Yaşar KAÇMAZ / İstanbul, DHA Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Mercedes-Benz Türk'ün 2004 yılında hayata geçirdiği "Her Kızımız Bir Yıldızö projesi kapsamında desteklenen öğrencilerden bir grup İstanbul'da bir araya geldi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 26.07.2017
Mercedes-Benz Türk'ten "Her Kızımız Bir Yıldız" Projesi
Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk'ün Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) iş birliğiyle 2004 yılından bu yana sürdürdüğü "Her Kızımız Bir Yıldız" projesi kapsamında düzenlenen "Yaz Buluşması"nda yaptığı konuşmada, projeye desteğin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 25.07.2017
Kağıttan Bin Turna Kuşu, Barış İçin Hiroşima'ya Gönderilecek
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin "Barışa Uçan Turnalar" projesi kapsamında 132 çocuk, Hiroşima'ya atılan atom bombasının yaydığı radyasyon sonucu hayatını kaybeden ve barışın simgesi haline gelen Japon çocuk Sadako Sasaki anısına origamiyle 2 bin turna kuşu yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Haberleri | Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Haber - Haberler - Sayfa 10 - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği haberleri, son dakika çağdaş yaşamı destekleme derneği haber ve gelişmeleri burada. Gaziler Günü İzmir'in İlçelerinde de Törenlerle Kutlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 22:35:16. #1.16#

title